| Taty85 a întrebat:

Am avut o relație cu un băiat, și înainte sa aflu ca sunt însărcinata ne-am despărțit. Eu nu vreau copilul, dar nici nu îmi permit un avort. Exista vreo posibilitate de a face avort acasă, ceva pastile. El m-a blocat, și i-am dat mesaj pe nr am văzut ca a primit mesajul dar nu a răspuns. Ce ma sfătuiți sa fac.

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iti risti viata facind avort acasa, iar in general avortul este o crima, ai vrut sa faci sex, asuma ti acum responsabilitatea de mamă, cine te a pus sa nu te protejezi? Dracu. Acum nu există alta solutie decat sa duci sarcina pana la capat si sa iti cresti singura sau cu ajutorul parintilor tai acest copil, ca pe cel cu care ai ramas gravida il cam doare in cot de tine si de copil. Tu ce varsta ai?

| ania a răspuns:

Nu face avort, copilul nu are nici o vină că are un tată iersponsabil.Catută pe net datele părintelui Tănase din Valea Plopului, el primeste toate fetele insarcinate care n-au parte de ajutor din partea familiei și cere-i ajutor,
Si fiul meu mai mare este adoptat si eu sunt etern recunoscătoare fetei de 17 ani si fără podibilităti materiale care a rămas insarcinată de la patronul ei care era insurat si cu 2 copii si nu a mai vrut să stie de ea după ce a ramas insarcinatăm dar fata a zis că vrea să ii dea măcar darul vietii si la-a dat spre adoptie.La protectia Copilului sunt liste lungi cu familii care asteaptă cu anii să păată adopta un copil.
Dacă faci avort nu scapi de probleme, devii doar mama unui copil pe care tu l-ai omorat.Multe fete au pe urmă cosmaruri cu copilul care le intreabă de cel-au omorat.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si intalneste-l fata in fata, ca sa-i spui adevarul!

Nu, nu exista pastile sa poti face avort acasa.
Exista clinici specializate care fac avort medicamentos, dar fiindca este foarte periculos, atunci se face numai in clinica respectiva si numai sub permanenta supraveghere a unui medic.

Te sfatuiesc sa spui imediat parintilro si ei te vor ajuta in situatia asta.

| doctorandus a răspuns:

Nu face avort acasa. Poti muri din asta.

| Taty85 explică (pentru doctorandus):

Am înțeles ca sunt pastile care provoacă avortul acasa și nu sunt riscuri.

| doctorandus a răspuns (pentru Taty85):

Dap, sunt pastile care provoaca avortul. Ce n-ai aflat e ca dup-aia poate sa te opereze la Urgenta.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic! Nu incerca nimic acasa daca tii catusi de putin la viata ta.Suntem in 2024, wtf.

| LoveSleep a răspuns:

Spune-i lu' gagica-tu ca poate sa iti faca rost de bani de avort sau poate sa iti dea pensie alimentara, lunar. Cred ca iese infinit mai bine cu prima varianta.

| ioana748 a răspuns:

Oare de ce in 2024 copiii nu pot discuta cu parintii?
Este o situatie complicată si nimeni nu te poate sfatui, tu stii mai bine
Un copil poate fi ingerul tau pazitor.

| Lupică27 a răspuns:

Sa iti asumi ce ai facut si el e un mare dobitoc. Daca nu te-ai protejat, suporta consecintele!

| Taty85 explică (pentru Lupică27):

Ești un dobitoc sa judeci, am luat pastile ea sigura ca nu rămân dar am rămas și asa. Îți doresc sa pățești și tu.

| Lupică27 a răspuns (pentru Taty85):

Sa raman insarcinat?

| Taty85 explică (pentru Lupică27):

Sa lași însărcinată, sau tu nu esti viril. Sa faci copii.

| Lupică27 a răspuns (pentru Taty85):

Nu sunt viril, eu pot doar sa raman insarcinat.

| Taty85 explică (pentru Lupică27):

Succes.

| Lupică27 a răspuns (pentru Taty85):

Multumesc din suflet, abia astept sa nasc, sper sa fie fata!

| dullcat a răspuns (pentru Taty85):

Da-i pace, e un troll si jumatate.Cand ai luat pastila de a doua zi?

| Miruna333 a răspuns:

Du-te la ginecolog si daca esti pana intr-un anumit termen, iti poate da pastile. Te imprumuti, vorbesti cu el, cu familia lui, incerci din rasputeri sa faci rost de bani, daca nu, ce faci? Nu iti permiti si nu vrei un copil, ramai cu un copil?

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând, dai informații vagi referitoare la despărțire, sarcină.
O întrerupere de sarcină cu pastile, din câte am citit, se face în maxim 20 de zile de la însămânțare, pentru rezultate satisfăcătoare.
Doi, dacă deja știi că ai mai mult de 30 de zile, trebuie chiuretaj.
Restul ține de bani, foarte mulți bani pentru un doctor, doctoriță care face avort.
Iar, referitor la vârsta ta, dacă ești minoră trebuie să discuți cu părinții!
Iar, dacă treci de primul trimestru din sarcină, la revedere avort!

| Robert2526 a răspuns:

In cate saptamani esti insarcinata?

| AlexCriss2000 a răspuns:

Sa păstrezi copilul!

| jaqtoo a răspuns:

Eh, asta e, ai vrut sex fără să te gândești să te protejezi sau la consecințe, acum suportă.

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Avort medicamentos. Acesta se poate efectua numai daca sarcina are intre 7-8 saptamani, daca sarcina este mai mare de atat necesita chiuretaj, ambele sunt destul de scumpe mai bine mergi la ginecolog ca el stie cel mai bine

| AnonimSoul a răspuns:

Anunta-ti urgent parintii!