| robertshadow a întrebat:

Am avut o relatie de 4 luni de zile foarte frumoasa la inceput,insa in ultima perioada se purta imatur,se certa din orice, am impacat-o mereu, nu avea motive de suparare insa cateodata i se punea "pata".Ea era mai complicata desi avea si calitati..in ultima perioada m-a facut sa sufar foarte mult,ma ignora,nu vorbea cu mine,am tot incercat sa salvez relatia.

Motivul despartirii a fost unul banal gen:intr-o perioada, mai precis intr-un week-end cand ea deja ma ignorase de cateva zile, practic nu-mi mai raspundea de 4-5 zile,nu am mai suportat si am hotarat sa o sun pe prietena ei cea mai buna sa o intreb ce mai face, de ce nu mai vb, cu ce am gresit.Ma rog mi-a spus ca nu am nici o vina,ca asa e capoasa,exagereaza si sa nu ma implic foarte mult ca ea a vazut ca tin foaarte mult la ea.

Prietena ei mi-a spus ca nu o sa-i spuna ca am vorbit cu ea,pana la urma nu facusem nimic rau,am avut o discutie amicala,am zis sa vad ce se intampla cu ea,ea nu mai raspundea de cateva zile si nu mai suportam fara sa stiu nimic, o iubeam enorm.

Daca am vazut k nu-mi raspunde, luasem hotararea k nu se mai merita sa insist.trecusera 5zile de cand eu am zis sa nu o mai caut insa intr-o vineri ma trezesc cu mesaj din partea ei ce mai fac etc.ne-am impacat.

Dupa cateva zile de la impacare, vreo 3-4 zile,eu nu stiam k in perioada in care eu nu am mai cautat-o si nici ea pe mine,ea aflase de la prietena ei k i-a spus ca am sunat-o sa vb cu ea. Ulterior am aflat ca prietena ei,ce cu care am vb eu,i-a spus ca a vazut ca tot ii era dor de mine si i-a zis ca sa vada k tin atat de mult la ea in cat a zis sa-i spuna ca am sunat-o si pe ea.

M-a intrebat daca am vb cu ea,eu am negat in prima faza deoarece,nu era ceva grav,ma gandeam k o sa se supere, nu vroiam sa stric prietenia dintre ele doua, si uite ce se intampla cand vrei sa faci bine.Am tot negat mi-a inchis tel si am sunat-o sa intreb pe prietena ei si mi-a zis ca stie ca i-a zis ea.a cazut cerul pe mine,ea imi spusese k nu o sa-i zica,oricum ideea e k nu era chiar asa grav ce facusem eu.

I-am recunoscut pe urma,am incercat sa-i explic k din cauza ignorantei ei,Eu chiar nu am suparat-o cu nimic pana atunci,si eu am avut intentia doar sa aflu ce s-a intamplat de nu vorbea cu mine,de ce ma ignora, Am iubit-o enorm, era sg data cand i-am gresit.Majoritatea mi-au spus ca nu era un motiv de despartire.Am tot incercat sa-i explic dar nu a vrut sa inteleaga.

Am fost si la ea in oras,e vba de o relatie la distanta,nu foarte mare,intr-o ora ajungi! Am anuntat-o cu o zi inainte ca vin la ea sa clarificam lucrurile daca mai continuam sau nu relatia! AM ajuns la ea,dar nu a venit la intalnire,plus mi-a dat si un mesaj urat de genu pleaq draq de aici nu mai intreba de mine pe acolo, fusesem la ea la scara o asteptam sa vina de la liceu.u toate astea, k nu a venit si mi-a dat si mesajul ala eu tot mai tin la ea.Au trecut 3 saptamani de cand nu a mai dat nimic,nici un semn!

Intrebarea mea ar fi urmatoarea:stiu ca cel mai bine ar fi sa-mi vad de viata sa incerc sa o uit,poate in perioada imediat urmatoare nu ar fi bine sa mai insist sa incerc sa vorbesc cu ea,dar credeti ca ar fi posibil ca peste o perioada(cateva luni) daca as incerca sa vorbesc cu ea,ar fi posibil sa ne impacam,sa mai fim impreuna? Cred ca e mai bine sa o las o perioada chiar daca o sa mai aibe vreo relatie intre timp,ma gandesc k in mom in care va fi singura si se va intampla sa fiu si eu la fel sa vorbesc cu ea,sa incercam sa ne impacam? E posibil? MULTUMESC ANTICIPAT,ast raspunsuri serioase, e foarte importanta pentru mine desi majoritatea prietenilor mi-au spus ca nu merita, dar a fost o relatie frumoasa pana la un anumit punct.

5 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

De ce vrei sa fi cu o persoana care te ignora? Tu iti pui sufletul pe tava si ea ti-l calca in picioare. Asculta-ma pe mine care sunt fata si stiu cum gandim noi fetele: NU MAI VREA SA FIE CU TINE! Cel mai bine ar fi sa iti gasesti o fata serioasa care sa te aprecieze asa cum meriti. Fi barbat si mergi mai departe! Nu e ultima fata de pe pamant!

| neutrino a răspuns:

Ce bine ar fi daca ai incerca sa te faci baiat mare!

| cosminnnellu a răspuns:

Salut robert in primul rand felicitari pentru relatarea faptelor atat de bine,eu nu inteleg un singur lucru cum naiba se face ca ea e o persoana retrasa si tu ai iubit-o cum ai reusit sa te apropii atat de mult de ea incat sa o iubesti,e adevarat ca iubirea e un fenomen ciudat care nu poate fi explicat, dar in situatia ta cred ca ai avut tarie de caracter sa ajungi sa o iubesti, ca si prietenii tai si la fel ca si colegii nostri de pe TPU care ti-au raspuns mai sus sunt adeptul ideii``cand o relatie se termina pur si simplu se termina`` indiferent ce ai face mai reusesti sa o prelungesti, dar de terminat tot se termina, o relatie daca nu a mers odata crede-ma nu va merge nici a doua oara plus ca pentru o relatie e nevoie de 2 din ce povestesti tu mai sus erai doar tu,imi pare rau ca suferi, dar mai bine suferi acum mai putin decat sa te impaci cu ea si sa suferi mai mult, nu are rost sa mai incerci o impacare pentru ca nu ai cu cine, daca te iubea te asculta si vedea ca intentiile tale au fost bune, ea nici nu a vrut sa auda de tine succes mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nu ati facut prostii... cam asta e problema. A trecut cu altul la urmatorul nivel.

| EvaneSScence a răspuns:

Se vede ca tu o iubesti si tot speri sa revina la tine. Chiar si mai tazriu, doar sa revina. Prea i-ai facut toate poftele si mofturile, cred ca ea vrea ceva mai dinamic, altfel nu se supara pentru un fleac. Dupa ce ea deja se distantase. A gasit doar pretextul.
Lasa, o sa suferi o perioada n-ai de ales. Si asta face parte din iubirehappy.
Cauta insa pe cineva de langa tine. Poate ai si idealizat-o cu distantele astea, plus ca sunt multe tentatii cand esti singur/singura mai mult timp.