| Andreeaa20 a întrebat:

Am avut o relație de dragoste cu un băiat timp de 2 luni.
La început totul era bine.
După doua luni mi-a spus că nu mai vrea să fie cu mine că sunt prea mare pentru el. Eu am 30 de ani, el 24.
Între timp si-a gasit altă prietenă.
De atunci am început să sufăr noaptea nu dorm plec la muncă cu ochii umflați de nesomn, trăiesc intr-o altă lume mereu plâng nu o să mai fiu niciodată fericită.
Cum să il uit? Am fost doar 2 luni împreună, cum a reușit să mă captiveze?

Răspuns Apreciat de Editori
| VI3 a răspuns:

Tu ar trebui să faci diferența între iubire și atașament. Tu te-ai atașat de el, dar nu îl iubești. Mulți oameni până și la vârsta de 40, cred că asta este iubirea și mai cred, că suferința este iubirea. Dacă plângi și ai insomnii, e clar că ai fost atașată emoțional de el. Din păcate, oamenii cred că asta este iubirea, dar nu este adevărat și că dacă vrei să afli ce este iubirea, trebuie să găsești pe cineva de sex opus, Fals.
Iubirea înseamnă să iubești pe orișicine, nu neapărat sexul opus, dar asta înțeleg oameni și ăsta e unul din motivele pentru care sunt proști. Iubirea nu te face să suferi, dar atașamentul da. De ce? Pentru că acea persoană nu mai este lângă tine și poți vărsa câte lacrimi vrei, că sigur va veni la tine. Sunt șanse să se întoarcă la tine, pentru că suferi după el și el vede în tine o opțiune, ceea ce nu este bine deloc. Da, dacă tu ești fericită.
Baftă!

14 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

De la inceput nu a vrut ceva serios cu tine, iar tu mi se pare ca ai lipsa de optiuni din moment ce te legi de un om doar dupa 2 luni. Fa orice altceva, cunoaste oameni noi, ocupa-ti timpul si nu iti mai aduce aminte de el. E neserios si o relatie cu el ti-ar face mult mai mult rau pe termen lung

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul vrea prospaturi, ceea ce e normal pentru varsta lui, la varsta ta doar batrani divortati gasesti

| Violleta2022 a răspuns:

Era de asteptat ca baiatul ala sa te paraseasca, inca de la inceput, dat fiind diferenta mare de varsta.
Ma asteptam ca la 30 de ani sa fii mai matura in gandire si realista, ca nu sta nici un pusti cu tine, doar pentru ca esti tu frumoasa, ci a stat pentru un interes clar, sexul.
Viata merge inainte si inveti din greseli!
Data viitoare iti cauti unul de varsta ta, sau un pic mai mare, ca sa nu risti sa plece la altele.

| Andreeush a răspuns:

Cu timpul o să îl uiți.
Trebuie să ai voință, să încerci să nu te mai gândești la el, ocupă-ți timpul cu diferite activități.

| Sofer a răspuns:

Totuși sunt 6 ani diferența și nu conteaza vârsta într-o relație. Nu ești destul de frumoasa pentru el de ți-a băgat-o pe asta cu vârsta? Încearcă sa îl uiți.

| Donsavas a răspuns:

Este imatur
Nu ai ce sa faci decât sa găsești unul apropiat vârstei tale
El nu a vrut ceva serios
Mergi mai departe ca vei mai găsi baieti din atâția câți sunt

| CodrutElian1990 a răspuns:

Asa se intampla cu fetele batrane: nu mai pot dormi. Ele, in loc sa se uite la barbati de varsta lor - daca or mai fi liberi - se uita dupa pustani sau tineri-tineri. Pai la varsta de 24 de ani el isi traieste viata, zburand din floare-n floare.

| Legion7X a răspuns:

Băiatul a vrut doar experientă sexuală, apoi a plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30? Ti-as da maxim 15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândește-te că sunt multe alte relații de lunga durata, ani nu luni si tot reusesc sa meargă mai departe. Adevăratul motiv pentru care treci prin toate aceste lucruri este pentru că ești atașată de el încă si esti dezamăgită pentru că ti-ai creat așteptări. Iti va lua ceva până ce vei accepta asta. Mult succes!

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Eu am 22 și am avut in viața mea persoane cu mai bine de 20 de ani mai mari happy. Nu am procedat cum a procedat el, asta înseamnă că el te-a vrut pentru experiență. Când te interesează cu adevărat o femeie sunt anumiți pași pe care ii parcurgi. Treci peste, este doar un puștan imatur! Are rost sa suferi pentru el? Eu cred ca nu happy!

| AEWPenta a răspuns:

Sincer si eu am avut o perioada cand cautam o relatie cu persoane mai mari ca mine si din pacate multe mi-au spus opusul si anume ca eram prea mic pentru ele, am zis ok asta e si am trecut cu vederea.
Tu ar trebui sa iti gasesti pe cineva de varsta ta chiar poate si mai mic cu 2-3 ani el probabil te-a vrajit si a vrut doar sex sa se de-a mare la altii ca uite ma sunt cu una mai mare ca mine si etc.
Nu dispera se mai gasesc baieti buni mai greu dar se gasesc.
Ca sa il uiti eu unul iti recomand daca vrei sa te apuci de gaming pe mine sincer m-a ajutat mai ales ca am terminat-o cu niste persoane care erau asa zisi "prieteni" dar erau doar pe interes.
Sau incearca sa iti gasesti un hobby ca sa iti ocupi timpul, il vei uita la un moment dat dar va mai trece o perioada acum depinde si de tine acest lucru daca vrei.
Succes.

| iMihai98 a răspuns:

Streangu e solutia

| Anonymous7899012 a răspuns:

Încearcă sa nu te mai gândești la el si sa te gândești mai mult la ce bărbat cauți în viitor