| RoxGn99 a întrebat:

Am avut primul contact sexual cu iubitul meu *nu am fost virgina, pe data de 4 aprilie de atunci in fiecare zi de mai multe ori consecutive primele 4 3 zile am folosit ovule apoi am facut neprotejat fara ejaculare pana pe data de 19 pe data de 24 luna asta trebuie sa mi vina menstruatia insa aseara am avut o mica sangerare mentionez ca am si o mica infectie urinara netratata. nu am avut greturi stari de ameteala sau ceva de genul pot fi insarcinata? cand pot face un test de sarcina? sau cand imi poate da un ginecolog un raspuns exact?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sperma nu a fost niciodata ejaculata in vagin, si daca partenerul tau de sex este experimentat si capabil sa-si retina perfect ejacularea in timpul coitului, probabilitatea de a se putea forma o sarcina in aceste conditii este foarte mica spre imposibila. Pentru ca rezultatul testul de sarcina sa fie 100% valabil/valid si corect, acesta se poate efectua dupa trecerea a minim 21 de zile de la data pobabilei ovulatii care in cazul tau s-a produs injurul zilei de 10 Aprilie. Rezulta ca testulpoatefi facut dupa data de 1 Mai. Ginecologul poate oferi un raspuns corect doar pe baza efectuarii unei ecografii efectuate cu sonda transvaginala insa nu mai devreme de 5-6 saptamani de la data posibilei fecundari a ovulului. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Jesus69 a răspuns:

Nu mai consuma substanțe interzise.