| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat acum o luna si 2 saptamani. Am facut teste de sarcina dupa 7 zile, dupa 10 zile, dupa 2 saptamani, dupa 4 saptamani, dupa o luna si dupa o luna si o saptamana, rezultatele fiind negative. E posibil sa fiu insarcinata si sa nu arate testul rezultatul corect? Am cautat pe net si cica e posibil sa arate un rezultat gresit testul. Sunt ingrijorata... Vreau sa mentionez faptul ca folosesc anticonceptionale DIANE35 si am niste reactii adverse, in prospect scrie ca sunt normale reactiile.va rog raspundeti-mi urgent

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita. Daca ai reactii adverse de la anticonceptionale, ar trebui sa te duci din nou la ginecologul acre ti le-a prescris, mai ales ca Diane nu se folosesc ca anticonceptionale obisnuite, ci ca tratament pentru anumite probleme.

| Anca a răspuns:

Nu esti insarcinata cu siguranta!

| anonimmmmm a răspuns:

Nu-ti fa griji, sigur nu esti insarcinata daca nu ai simptome, o prietena de-a ma a ramas insarcinata si la 2 saptamini a si inceput toxicoza.

| petria a răspuns:

Nu ai mentionat daca ai avut menstruatia cand trebuia in mod normal sa vina. poate ca nu esti da ca sa scapi d dubii du-te la un ginecolog si-ti va da un raspuns valid.

| hailei2007 a răspuns:

99% nu esti insarcinata. Mergi la doctor, si scapa de teama, decat sa dai banii pe teste de sarcina si sa faci ulcer din cauza stresului. Daca esti destul de matura incat sa faci sex, nu ai niciun motiv sa nu mergi la doctor sa-ti faci o amarata de analiza. Succes!