| BaeUnicorn a întrebat:

Am cunoscut un băiat foarte drăguț,de care îmi place extrem de tare. Vorbim ca intre colegi,deoarece îmi este coleg de banca, dar mi-ar placea ceva mai mult.Am încercat sa il abordez, dar pur si simplu nu pot mai mult decat"îmi dai si mie un pix?" sau "du-te mai încolo ca ocupi toata banca" deoarece sufăr de anxietate.Pe deasupra,am fost ranita o data,foarte tare, ajungand in depresie 6 luni, abia mi-am revenit.Am incercat sa neglijez atractia fata de el, dar imi e imposibil avand in vedere ca imi petrec 6-7 ore aproape zilnic langa el.Cum sa ii atrag atentia fara sa risc sa par obsedată de el si sa il sperii?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cere-i dirignitei sau de cine depinde, să te mute în altă bană. Curtarea băieților de către fete e un blestem al zilelor din urmă, nu e situția pe care Dumnezeu a proiectat-o pentru relațiile dintre sexe.Pentru băieți e mai valoros ce cucerești tu, nu ce ți se oferă pe tavă. Dacă de câte ori te simți atrasă de cineva te simți datoare să faci ceva pentru a -l avea cumva, vei avea parte de multe suferințe și dezamăgri.Fiecare suntem în controlul propriilor noastre sentimente(gândește-te că dacă vrei să faci sex cu cineva și afli că are o boală gavă cu transmitere sexuală, repede intervine rațiunea și te potolești).Mai bine roagă-te pentru viitorul tău soț, nu-ți risipi energia afectivă pe o idolatizare a băieților de care te simți atrasă pentru simplul motiv că ai un corp care funcționează normal, idolatrizare care te face să poți fii foarte ușor rănită și pe viitor.

| Alexius17 a răspuns (pentru ania):

Ce rahat rolling on the floor)))))))))))

| RAY a răspuns:

Umbla si tu mai putin imbracata poate i atragi atentia

| DorDeFlori a răspuns:

Friendzone. n-ai șanse

| A3 a răspuns:

Incearca sa observi ce-i place, si preocupa-te de-i place astfel incat el sa te observe. Sa vada ca stii cate ceva despre el. Aratand subtil atentie pentru preferintele lui, va veti apropia... Teoretic
P.S. : Incearca sa nu te pierzi cu firea.