| Username_5752 a întrebat:

Am dureri in timpul actului sexual, dar nu intotdeauna. Am fost atenta si nu tine de pozitia pe care o alegem, eu si iubitul meu. Sunt zile cand doare, zile cand simt placere. Am citit pe net ca unul din simptomele cancerului de col ar fi durere in timpul actului sexual, am facut papanicolau, a iesit okay. Durerile vin si pleaca. Mentionez ca iubitul meu nu este atat de "dotat" incat durerea sa vina de la el. Ma gandesc ca ar putea fi un simptom pentru altceva, am cautat pe net o gramada si nu gasesc nimic. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa ai un uter retrovers.

| Carmen a răspuns:

Poate ai dispareunia. Cauta pe google si ai mai multe detalii acolo.

| ELLSSA a răspuns:

Inteleg ca daca exista durere in timpul actului sexual, lubrefierea nu mai este asa ca inainte.
De preferabil ar fi sa stai tu intr-o pozitie cat mai relaxanta si nu foarte incordata.
Dar daca ai fost la ginecolog si ai facut acel test, nu inteleg de ce nu i-ai spus si problema ta? El e singurul ce ar da un verdict, nu noi...

| s3xy0girl20 a răspuns:

Mai bine du-te la doctor el e cel care iti va zice ce ai cu adv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu du-te la un doctoor cat de curand caci cea se intampla

| Aydutza a răspuns:

Ar putea fi o problema sau vreo boala ai grija

| ionela1302 a răspuns:

Nu-ti face griji.Cu timpul o sa se invete organele voastre si ai sa vezi ce placut e.Pana acum doi ani nu am simtit placere niciodata(nu m-am excitat, adica simteam numai dureri)dar am gasit persoana potrivita si e foarte tare stie cum sa ma excite si n-am probleme de genu.Se poate sa ai dureri si daca esti racita pe jos sau ai cu rinichii.Intelegi? sper ca ti-am fost de folos