| flori_2415 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu in cada, dar am folosit prezervativul. Du pa ce am terminat el si-a scos prezervativul si am intrat inapoi in cada si am facut baie. Exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu exista nici o posibilitate.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, stai linistita ca nu ai cum sa ramai insarcinata pentru ca spermatozoizii se distrug in contact cu apa si riscul de a ramane insarcinta e 0%...

| Encore a răspuns:

Buna ideea cu cada big grin

| oz a răspuns:

Daca era un "michael phelps" printre ei...

| pisoias29 a răspuns:

E clar ca nu...happy

| petronela_4784 a răspuns:

Multe femei cred ca in apa nu pot ramane insarcinate. Acesta este un mit. Sa nu credeti ca temperatura mai crescuta a apei va omora spermatozoizii si va prevenii fertilizarea ovulelor. De asemenea sexul in apa nu previne STDs. Prezervativul este o metoda contraceptiva destul de eficienta, insa utilizarea lui in apa poate fi destul de problematica deoarece acesta poate aluneca de pe penis. Daca nu sunteti sigura despre siguranta sexului in apa ar fi mai bine sa va mutati in dormitor unde puteti fi mai increzatoare in utilizarea unei metode contraceptive.

| buburuzzz a răspuns:

In asa cazuri probabilitatea e de 3%

| DeeAnna. a răspuns:

Stiti, genul acesta de intrebari...
Pardon... Raspunsul la genul acesta de intrebari le gasesti mult mai usor pe site`uri specializate...
Nu am nimic impotriva ca ai postat aceasta intrebare...
Dar daca intr-adevar vrei sa stii cat mai multe despre acest subiesct, documenteaza`te.winking

winking

| nenitzu86 a răspuns:

Nu poti. Toby, cunosc fete de 18 ani care fac sex si habar n-au cum poti ramane insarcinata...

| mcvlad a răspuns:

Nu, deoarece in contact cu apa, spermatozoizii mor instant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai cam 14 ani de ai trimis o asemenea intrebare care arata clar ca nu ai experienta despre cum e posibil sa ramai insarcinata, ca astfel ai fi stiut ca nu ai cum sa ramai insarcinata in felul asta... Logic...