| Pmihai222 a întrebat:

Am făcut-o luna trecută cu iubita mea și ei îi e frica ca a rămas gravidă. Am făcut-o protejati și am ejaculat in prezervativ după l-am scos și am șters-o și am continuat fără sa ejaculez in ea. Oare a rămas gravidă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, are sanse sa fie insarcinata, daca fata era in perioada fertila, pentru ca ai facut o greseala enorma, dupa prima partida de sex, cand a ramas sperma pe teava, ai continuat si a doua partida, iar sperma s-a scurs involuntar in vaginul fetei si o poate lasa imediat insarcinata, chiar daca nu ai ejaculat a doua ora.
Asta este greseala pe care o fac toti incepatorii!
Totusi, nu am inteles, chiar nu ai mai avut 2 lei sa mai cumperi inca un prezervativ?
Ca de-i insarcinata, va trebuii sa faci rost de vreo 300 de lei, pentru avort.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actele sexuale au fost intretinute intruna dintre cele 4-5 zile apartinatoare perioadei fertile si daca in perioada situata imediat dupa producerea ejacularii spermei (in prezervativ) si pana in momentul inceperii celui de-al 2-lea contact sexual, NU ai urinat deloc, in acel caz probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte foarte mare, probabil in proportie de peste 80-85%. Intotdeauna dupa ejaculare in uretra (canalul din penis) ramane o cantitate suficient de mare de sperma care de obicei incepe sa se scurga/prelinga insesizabil dar absolut sigur din penis direct in vagin. Roaga-te ca intretinerea sexului amintit sa fi avut loc intr-una dintre zilele care NU fac parte din PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu cred ca este însărcinată. Doar sa ai tu cel mai mare ghinion. Dar de ce sa îl consideram ghinion când ne putem bucura și o punem și de o nunta.

| Pmihai222 explică:

Noi nu am terminat al 2-lea act, se mai pune problema dacă a rămas gravidă sau nu?