| SofiaElena2459 a întrebat:

Am facut petting cu iubitul meu,doar ne am atins, eu fiind virgina.
Exista sanse de sarcina? Ma doare burta de atunci (2 zile) si nu inteleg de ce.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu exista nici o sansa, esti doar paranoica.
Duerera de burta e de la altceva, poate ai mancat ceva mai greu de digerat etc etc.
Pentru a ramane insarcinata trebuie sa existe un contact, amandoi trebuie sa fiti apti si fertili, tu trebuie sa fii in zilele de fertilitate, cand ovolul poate fii fecundat.
Daca o faceti cu prezervatic si acesta nu se rupe, nu exista sanse de sarcina.
Daca o faceti fara, aveti grija ca el sa nu fii ejaculat inainte de act ca sa nu ramana sperma pe teava si s-o scoata la timp.
Crede-ma, nu e doar teorie, o fac fara de aproape un an, totul e in regula, nu a ramas insarcinata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate esti constipata de te doare burta, ca de la petting in nici un caz nu doare!
Iar de sarcina nu poate fii vorba!

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, insa care sunt pe punctual de a-si incepe, sau au si inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis care este mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi foarte bine ca inainte de a intretine un contact sexual (neprotejat), sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca fata/femeia poate sa ramane insarcinata/gravida numai/doar daca in momentul sexului este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejaculator. 2-) Si de asemenea tot in mod obligatoriu, printr-o modalitate indiferent care ar fi aceea, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Tu esti cea care ar fi trebuit sa stii precis/exact in ce moment al ciclului menstrual a fost intretinut pettingul amintit si sa poti sti si aprecia, daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcina. In concluzie strict pe baza datelor prezentate, fiindca nimeni nu a fost de fata pentru a sti in mod foarte precis cum a decurs petting-ul, se poate considera ca probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. NU exista nicio legatura intre petting-ul practicat si durerea actuala de burta. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru a exista sanse de sarcina trebuie sa faci sex normal cu iubitul tau, pettingul nu creste sansele.

| HadesSs a răspuns:

Te-ai stricat la burta laughing