| Erzsebeta a întrebat:

Am facut sec fara prezervativ a scăpat putin prietenul, sunt sanse sa rămân însărcinată?

4 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Sanse le zici?

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect privind formarea unei sarcini intr-un astfel de caz, este cel de posibil/probabil sau chiar; bineinteles ca DA. Insa aceasta posibilitate poate exista NUMAI in cazul in care este intrunita si CONDITIA OBLIGATORIE si anume aceea ca sexul sa fi fost intretinut intrunul dintre cele 3-4 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Dar daca sexul a fost intretinut in oricare alta zi a ciclului menstrual, adica in afara celor 4-5 zile fertile, formarea sarcinii devine teoretic aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ești în perioada fertilă, cu siguranță.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, sansele de a ramane gravida sunt foarte mari.