| alina_7563 a întrebat:

Am facut sex cu 2 saptamini in urma, am folosit prezervativul dar cind a venit timpul sal scoata era putin mai ud ca de obicei(dar nu era spart)pe 13 trebuia sa-mi apara ciclul-si el nu-i, dar am toate simptomele ca parca vine si tot inca nu-i, a intirziat cu 2 zile... spuneti-mi va rog pot sa fiu insarcinata? astept raspuns...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata, sigur, fiindca dupa cum stii nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Dar doua zile de intarziere sunt prea putine pentru a te gandi la sarcina, mai ales daca ati folosit prezervativ. Eu zic sa stai calma si sa mai astepti cateva zile. Daca intarzie 7 zile, intr-a opta fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog, indiferent de rezultat.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stressul poate intarzia destul de mult venirea ciclului! Mai asteapta 5-6 zile si fa-ti un test de sarcina! Iar pe viitor, putin mai multa atentie, atat la punere, cat si la retragere!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai asteapta cateva zile apoi fa un test de sarcina.

| Munchkin a răspuns:

Nu e nimic dacă era ud. S-a umezit de la secreţia vaginală. Poţi sta liniştită, dacă prezervativul nu era spart nu eşti însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai folosit prezervativul, poti sta linistita.era mai ud ca de de obicei? pai asa trebuie sa fie, si pe dinafara si pe dinauntru laughing