| Denis42 a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea protejat, si trebuia sa ii vina pe 20 luna trecuta, dar nu i-a venit, a facut recent un test si a iesit negativ, are niste crampe cateodata ca la menstruatie, are 17 ani si mi-a zis ca a avut o secretie mica mica roz.Sunt sanse sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA dupa data de 20 Ianuarie NU au fost intretinute contacte sexuale neprotejate si drept urmare NU a ajuns sperma in vagin in ultimele 22 de zile, adica in perioada 20.01 - 10.02 = 22 zile si NUMAI DACA testul de sarcina a fost efectuat in ultimele 2 zile, DOAR in acel caz rezultatul obtinut NEGATIV poate fi considerat ca fiind valid, valabil si corect in proportie de peste 98%. Insa doar rezultatul unui al 2-lea test de sarcina, care ar trebui efectuat peste 2-3 zile ar putea confirma sau infirma in proportie de 100% valabilitatea primului rezultat. Probabilitatea de a exista o sarcina in conditiile descrise se poate aprecia ca fiind practic exclusa, imposibila. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mna nu cred ca e cazu de sarcina, mai asteptati vreo saptamana si daca nu-i vine sa mai faca niste teste.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca absolut toate partidele sexuale au fost protejate, atunci nu sunt sanse de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fie gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Dacă va-ți protejat iar testul a ieșit negativ atunci nu sunt șanse să fie însărcinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de sarxina se face dupa 24 de zile din cate stiu eu. Oricand faci inainte va arata negativ.

| Verttigo a răspuns:

Fii cu ochii în 4?, baftă!

| Miha879 a răspuns:

E normal să mai întârzie, mai ales in perioada adolescenței când încă se reglează, să mai aștepte și sa facă testul de sarcină la două săptămâni de la contactul sexual în care ea presupune ca a rămas gravidă.