| dende4 a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea, acum o saptamana, dar am ejaculat afara, insa dupa ejaculare la 5 minute am inceput iar contacul sexual. ea mi-a spus ca are ameteli si greturi. au trecut doar 7 zile si cica nu poate sa-si faca testul de sarcina. ar trebui sa fiu ingrijorat?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vai de mine,dar tu nu te speli dupa prima ejaculare?!

Hai ca o faci nepotejat (ca fraierul) e alata poveste,dar sa incepi un nou contact imediat, fara sa te speli corespunzator si sa urinezi, e nebunie curata.

Ai cam dat de belea.

Sa-si faca test daca ii intarzie menstra.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ar trebui sa fii ingrijorat fiindca sunt sanse mari de sarcina. Simptomele ei NU au legatura cu o posibila sarcina, e mult prea devreme (e doar stresata deoarece e riscul mare). Nici test nu-si poate face. Va trebui sa mai asteptati macar doua saptamani pana la testul de sarcina.

| username23 a răspuns:

Hei, ingrijorat poti fi chiar si atunci cind folosesti prezervativul, pentru ca nici el nu e sigur 100 la 100. Dar daca ai ejaculat afara, posibilitatea sa ramina insarcinata e putin putin mai mica. Eu cu prietenul meu mereu facem neprotejat si ejaculeaza afara, si nici el nu se spala dupa ce ejaculeaza, si nu am ramas niciodata insarcinata, asa ca daca iti controlezi ejacularea, ai grija si ejaculezi afara, nu prea e mare riscul. Ameteli si greturi pot fi si din cauza ca i se apropie menstruatia. Nu are cum dupa 7 zile sa apara simptome de sarcina. Asa ca mai calmeaza-te prietene, si nu te alarma prea devreme! Va fi bine! Alta data fii si tu mai grijuliu! Bafta!

| reanu a răspuns:

Pai. eu zic sa va ganditi la un nume pentru copil :p //

| adina_8849 a răspuns:

Face-ti un test de sarcina si nu va mai speriati atat sunt sanse foarte mici sa fi ramas insarcinata eu si iubitul meu am facut sex imediat dupa ce a ejaculat s-a sters si am continuat si am facut-o de nu stiu cate ori asa si nu am nici o problema va alarmati aiurea. daca tot sunt persoane care zic ca e posibil si etc sa spuna daca au si avut probleme de genul asta nu decat sa va sperie aiurea du-te cu iubita ta la un ginecolog si intrebati-l pe el care sunt sansele nu va mai speriati degeaba iar prietena ta sa nu mai stea stresata ca asta-i principala cauza a simptomelor.sa incerce sa se detaseze sa vedeti ca o sa fie mai bine.bafta!

| gabitza_4576 a răspuns:

Daa daca ai putea fii tata gandeste-te la asta big grin