| Ioana7518o1 a întrebat:

Am facut sex neprotejat in luna septembrie. In acea luna nu mi-a venit, urmand sa mi vina in octombrie si noiembrie. In octombrie dupa ce mi-a venit am mai avut un act sexual dar protejat. In noiembrie mi-a intarziat si am fost la doctor si mi-a zia ca nu e vorba de sarcina. Ma speriasem pentru ca mi se parea ca mi-a crescut burta. Acum in decembrie mi-a intarziat doua zile si la fel mi se pare ca am burta crescuta si sanii ma dor. Este posibil de vreo sarcina. Ultima data cand am facut-o a fost atunci in octombrie

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti fiindca in mod sigur este forba de o intarziere in pornirea menstruatie, care se datoreaza unor dereglari ale activitatii hormonale. Durerea aparuta la nivelul sanilor destul de sigur reprezinta o simptoma PREMENSTRUALA si ca atare probabil ca in 1-2 zile urmatoare va porni sangerarea. Multa sanatate!