| alina94ate a întrebat:

Ultima oara cand am avut ultimul act sexual a fost cam pe 31 octombrie exact dupa ce mi s-a terminat menstruatia.Pe luna noiembrie mi-a venit ciclul dar acum mi-a intarziat 15 zile. M-am protejat dar tot sunt nelinistita, am facut si un test de sarcina si mi-a iesit negativ.Credeti ca sunt insarcinata sau am patit ceva?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba ai patit ceva. Intarzierea este mare si impune consult ginecologic cat mai repede. In ziua consultului, mai fa un test de sarcina pentru certitudine 100%.

| Kylexy a răspuns:

Dereglare hormonala, esti stresata, esti racita, si multe alte cauze din care iti poate intarzia menstruatia daca te-ai protejat nu esti insarcinata.

| pitikaaa a răspuns:

E normal ca ciclul sa intarzie sau sa vina mai repede, la toata lumea e asa la inceput, pana se reguleaza.Fi linistita, nu ai ramas insarcinata dar ca sa fii mai sigura, mai fa-ti un test de sarcinahappy

| AmericanHistoryX a răspuns:

Depinde la ce varsta ai avut menarha, se poate sa fie o dereglare hormonala stiu eu... du-te la ginecolog daca nu se regleaza