| alina15 a întrebat:

Am facut un avort acum o luna si 2 saptamani si nu mi a venit ciclu si dupa 3 saptamani am intretinut realtii sexuale dar cu prezervativ se poate sa fiu din nou insarcinata?

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Trebuie sa stii bine cand trebuie sa iti vina, o intarziere de 2-3 zile este acceptata datorita mai multor factori (stres, schimbarea fusului orar, schimbarea anotimpului...etc).

| mona a răspuns:

Menstruatia poate sa intarzie si din alte motive, totusi fa un test de sarcina

| lex79 a răspuns:

Nu.

nu trebuia sa astepti 4saptamani fara sex?

cat timp dupa eveniment ai sangerat?
vb cu doctorul care a facut interventia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna Alinuța, de ce ai făcut asta? De ce ai avortat? Nu ai constiinta încărcată că ai omorît un suflet nevinovat? Si acum dacă din nou rămîi gravidă ce vei face? Tot asa? Ce văîrstă ai? Scuză mi indiscretia, multă sănătate.