| baby_6882 a întrebat:

am si eu o intrebare.eu am intretinut relatii sexuale neprotejat cu prietenul meu. mie in fiecare luna mi-a venit ciclul. dar de vreo 2 saptamani mi se pare ca am burta mai mare si multi spun asta.este doar o conceptie de-a mea sau se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca mi-a venit ciclul? multumesc pentru raspunsuri

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca ai avut sangerari ritmice care sa mimeze menstruatia. Totusi e ciudat ca primul semn de sarcina sa fie cresterea burtii. Fa-ti un test de sacina si vei afla imediat daca esti insarcinata.

| Flav a răspuns:

Hmm...vad ca si nick-ul iti da dureri de cap. laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ceri un test de sarcina la farmacie si citesti instructiunile, daca pare ceva in neregula mergi si la un cabinet de obstretica-ginecologie. Si vezi ca in general cam asa apar copilasii pe lume, daca nu vrei surprize aranjeaza cu prietenul tau sa faceti doar cand e voie neprotejat, in rest folositi alte optiuniwinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Se poate sa fii insarcinata chiar daca ai avut sangerare. Fa un test de sarcina.

| Sara a răspuns:

Ai dat de dracu!

| Crisu_8081 a răspuns:

Da, se poate...Cu prima ocazie, fa-ti un test de sarcina!

| pepe a răspuns:

Pregăteşte-te de botez şi nuntă, noi te felicităm de acum mămico.

| dy a răspuns:

Da, se poate sa ramai gravida si sa ai ciclu in primele luni de sarcina, dar se intampla foarte rar asta Se intampla insa mult mai des sa ai o mica hemoragie (ca un ciclu m. mic in a 8-9a zi de la fecundatie), atunci cand embrionul se fixeaza in uter, si, de multe ori femeile-l confunda cu un ciclu! Dar nu creste burta asa repede...Insa poti afla-In primul rand gandeste-te daca ai facut sex cand nu trebuia, deci daca puteai ramane gravida(dupa calendar). Apoi cred ca, te poti duce sa iei un test de sarcina de la farmacie si sa verifici! Asta cred ca-ti va spune cu precizie de 99%. Succes!

| troxanici a răspuns:

POti ramane insarcinata chiar daca ti-a venit ciclul. Deci cel mai bine este sa-ti cumperi un test de sarcina sa vezi daca esti insarcinata, good luck!

| cappodonna a răspuns:

Testele de sarcina nu sunt cele mai bune, du-te direct la ginecolog. Multe fete au ramas insarcinate desi le-a venit ciclu regulat pana la 3 luni.

| emy a răspuns:

Eu zic sa mergi degraba la medicul de familie, ca sa te trimita la un specialist(ginecolog, probabil). Numai bine!

| valy07kdpv a răspuns:

Fa totusy un test de sarcina
dar burta ty se mareste dupa 3-4 luni nu dupa 2 saptamani
daca nu ty-a venyt ciclul an luna respectyva e cam neplacut

| bosnea marinela a răspuns:

Da in proportie de 60%se poate ca tu sa fii ramas insarcinata cu totusi ca ai avut ciclu. ia-ti un test de sarcina si vezi. ala e cel mai sigur.bine asta poate fi si o viziune de a ta ca esti disperata si ti se pare ca ai burta mai mare. poti fi si imbalonata sau ceva in organismul tau se schimba. cel mai bine du-te la control.

| spiritul a răspuns:

Nu e nimic baby! o sa ai o baby!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un test de sarcina, nu este foarte scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate