| pufilic a întrebat:

va rog ajutati-ma...in iulie mi-a venit ciclu in data de 28 si mi s-o terminat pe data de 4 august.in ultima perioada am intretinut relatii sexuale neprotejate, dar nu a avut loc nici un incident, dar ciclu nu mi-a venit nici acum.mentionez ca niciodata nu mi s-o intamplat sa nu imi vina o luna ciclu, si am o scurgere albicioasa.sani ma dor iar cosuri mi-au iesit. se poate sa fiu insarcinata? va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand faci sex neprotejat nu e nevoie de nici un incident ca sa ramai insarcinata, este normalul.
Deocamdata intarzierea este mica, mai trebuie sa astepti. Cosurile si durerea de sani pot fi atat simptome premenstruale cat si simptome de sarcina. Scurgerea anormala este probabil semnul unei infectii genitale.
pe 5 septembrie poti incerca sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata pe care sa-l repeti apoi dupa cateva zile daca este negativ (chiar daca apare intre timp o sangerare)

| pufilic explică (pentru Brigaela):

Tin sa mentionez ca nu a ejaculat in minee, iar eu in luna august am fost si racita la ovare, se poate sa imi intarzie din cauza acestei raceli? simt ca trebuie sa imi vina acolo jos doar ca nu vine.

| Brigaela a răspuns (pentru pufilic):

Daca nu a ejaculta, asta scade un pic riscul, dar un 30% tot ramane. E posibil ca o anexita tratata prost sa-ti dea dereglari sevre, dar in acest caz trebuie sa te vada urgent un ginecolog, fara nici o amanare.

| pufilic explică (pentru Brigaela):

Mi-am facut astazi testul si a iesit negativ. Ciclu nu a venit inca... care sa fie cauza? sanii ma dor in continuare.

| Brigaela a răspuns (pentru pufilic):

Testul de azi nu are nici o valoarel, este deocamdata prea repede. Puteai sa-l interpretezi numai daca era pozitiv (ti-ar fi aratat ca esti insarcinata). daca este negativ nu inseamna absolut nimic.
Asteapta sa treaca intervalul necesar, fa primul test de luat in seama, asa cum ti-am zis, cel mai devreme pe 5 din prima urina de dimineata si repeta-l dupa inca 3-4 zile, apoi mergi la ginecolog

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Chiar dacă nu a ejaculat în interior, există acel lichid spermatic ce conține spermatozoizi.
Scurgerea aceea se datorează unei infecții, probabil este vorba despre candidoză.
Sfat: Mai aşteaptă câteva zile, iar apoi fă un test de sarcină.
Atenție! Testul se face de abia la 2-3 săptămâni de la contactul sexual sau la 1 săptămână de la întârzierea menstruației.

| mona a răspuns:

Stai linistita ca iti va veni ciclu, ai toate simptomele ca urmeaza sa iti vina

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Insărcinată cu afaceri externe.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Văd că, de vreo 2 ani încoace, te tot "JOCI cu focul"!
Cred că NU te înveţi minte până nu rămâi însărcinată!

Îmi MENŢIN răspunsurile pe care ţi le-am dat în 26/28 Mai 2013 - vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......care-n-am/

http://www.tpu.ro/......-imi-vina/

Din păcate, NU ai învăţat nimic din ce ţi-am explicat acolo :(

Cred că n-ai auzit de proverbul : "Ulciorul nu merge de multe ori la apă!"

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Avand in vedere ca nu te-ai protejat, e posibil sa fie suspiciune de sarcina.
De ce nu incerci sa-ti faci un test de sarcina sa vezi ce ai?
Te pup!

| arianaregina10 a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci un test de sarcina.