| MARgOSHA a întrebat:

Am facut un test de sarcina si nu arata nimic....sa-mi fac griji sau sa ma bucur? raspunsul corect va primi funda

34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum adică nu arată nimic?
Trebuie să apară cel puțin o linie care este un semn negativ, iar două indică o sarcină.
Acum nu știu ce vrei, să devii mămică sau nu?
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| MARgOSHA explică (pentru Legiuitoarea):

Intelegi chiar nimic nu arata...imi fac mai mari griji...care mamica..am doar 16 ani

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MARgOSHA):

Bună din nou.
Recapitulăm altfel atunci.
Ce test ai folosit? Ai respectat indicațiile din prospect?
La 16 ani de ce nu folosești prezervativul, femeie?
Pa, pa.

| MARgOSHA explică (pentru Legiuitoarea):

Am luat un test din farmacie.sincer nu m-am uitat cum se numeste.am avut incredere in baiat.am respectat toate indicatiile.acolo scrie ca trebuie sa astept 5-10 min ca sa fie rezultatul dar eu deja astept jum de ora si nimic

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MARgOSHA):

Bună.
AI AVUT ÎNCREDERE ÎL EL? Mare greșeală!
Trebuie să-l repeți, mergi la farmacie și cere unul de calitate, nu sare de 13 lei.
Ești pusă în fața faptului și trebuie să acționezi în consecință.
Pui un pic de urină într-un cap de plastic (de la o sticlă de suc) care l-ai spălat înainte și l-ai uscat foarte bine, iei din jetul de la mijloc (urinezi un pic, te abții, apoi faci și pui capacul în dreptul jetului de urină, ai luat urină, îl dai de o parte, te toaletezi normal, apoi citește foarte, foarte bine instrucțunile testului.
Undeva ai greșit, nici atentă nu ai vrut să fii.
Pa, pa.

| MARgOSHA explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi.voi incerca peste citeva zile

| HDSeer a răspuns (pentru MARgOSHA):

E doar o simptma nu-ti face griji acolo sunt vreo 5-8 big grin
Apropo Funda? happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MARgOSHA):

Bună iar.
Păi de ce peste câteva zile?
Îl faci mâine dimineață, iei testul în seara asta!
Pa, pa.

| MARgOSHA explică (pentru HDSeer):

Daca nu voi fi insarcinata iti dau tie funda...promit

| MARgOSHA explică (pentru Legiuitoarea):

Am gasit pe net ca e mai bine peste citeva zile

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MARgOSHA):

Bună.
Tu îl faci mâine, lasă netul.
Trimite-l pe "băiat" acum să mai cumpere unul, unde a fost distracție trebuie și responsabilitate.
Pa, pa.

| MARgOSHA explică (pentru Legiuitoarea):

big grin corect...mersi

| raluk27 a răspuns:

Exista un raspuns corect? Pai vrei sa ai copil sau nu? In functie de asta bifezi casuta: te bucuri sau nu te bucuri

| MARgOSHA explică (pentru raluk27):

Nu vreau copil...

| raluk27 a răspuns (pentru MARgOSHA):

Pai atunci bucura-te! Ieeeeiiiii!

| LolaLollita a răspuns:

Daca nu arata nimic nimic... repeta-l. Trebuie sa arate fie o linie, fie doua.

| DiazAndreea a răspuns:

Inseanma ca testul nu este bun, se mai intampla, trebuie sa cumperi altul, cumpara unul care se face in orice moment al zilei. citeste prospectul f bine si daca ai vreo nelamurire poti sa ma intrebi.

| HDSeer a răspuns:

Deci nu.Sunt sigur ca nu e pozitiv (adica ca aicopil).In plus fal repetat daca nu arat nimic asta e ai noroc!

| MARgOSHA explică (pentru HDSeer):

Daca e nul eu tot m-am gandit ca nu-i nimic grav...voi incerca peste citeva zile inca un test

| HDSeer a răspuns (pentru MARgOSHA):

Incearca.Apropo acum l-ai facut la cate zile dupa ce s-a intamplat?

| MARgOSHA explică (pentru HDSeer):

Eu am avut si stari de voma si ameteala cu o saptamana in urma.dar repede mi-a trecut totul.iar azi sa inceput ciclul si a mers doar un pic.pe net am gasit ca aceasta tot poate fi o simtoma si de asta am incercat

| Zippo01 a răspuns:

Eu zic sa iti mai faci unu ca sa fii sigura.Depinde si cate zile au trecut de la contact

| MARgOSHA explică (pentru Zippo01):

Am avut sex 2 saptamini zi de zi.nici idee nu am anume in ce zi

| Zippo01 a răspuns (pentru MARgOSHA):

Si cand ti-ai facut testul?

| MARgOSHA explică (pentru Zippo01):

Azi

| Zippo01 a răspuns (pentru MARgOSHA):

Pai daca ai facut testul azi si nu e nimic atunci poti sta linistita. Daca au trecut 2 saptamani de cand ai facut sex si testul a iesit negativ atunci e bine.

| MARgOSHA explică (pentru Zippo01):

Testul nu-i negativ sau pozitiv.el nu arata nimic

| Zippo01 a răspuns (pentru MARgOSHA):

Http://www.sfatulmedicului.ro/......rcina_1326 documenteaza-te de aici!

| MARgOSHA explică (pentru Zippo01):

Mersi

| Mirica_Alex_1997 a răspuns:

Poi daca ai facut Sex fara prezerva*iv si sti ca s-ar putea sa fi ramas inssarcinata e rau bine depinde ce varsta ai.Si daca nu ai facut sex/ai facut sex cu prezerva*iv nu ar trebuie sa iti faci griji decat daca astepti un copil. Funda?

| MARgOSHA explică (pentru Mirica_Alex_1997):

Am 16 ani.am facut fara prezervativ

| Mirica_Alex_1997 a răspuns:

Atunci se complica treaba!

| NinnaEog a răspuns:

Foarte bine ai nimerit unu "stricat" si pentru a fi sigura fa-ti mai multe (vreo 5).

| lkjhgfdsa a răspuns:

Inseamna k testul nu este bun.trebuie sa faci altul.trebuie sa arate cel putin o liniuta.acea liniuta indica k testul functioneaza