| RaulSpătar1996 a întrebat:

Am fost cu o fata 3 luni de zile timp in care am fost atât de bun cu ea..am iubit-o..nu am înșelat-o, am respectat tot ce tine de ea.O iubeam si ii demonstram. Mi-a făcut anumite greseli, dar am iertat mereu..si cred ca asta a fost greseala mea.O iertam mereu..de un timp s-a îndepărtat de mine si nu știe de ceva timp daca mai vrea sa fim împreună pentru ca e distanta si asa, i-am spus,, stiai in ce te bagi, de ce m-ai lăsat sa ma atașez,, dar m-a lăsat cu seen.A zis ca nu vrea sa vorbească cu nimeni și asa..si face asta de 2 săptămâni. Nu zic ca am fost un sfânt. O supărăm si eu ..imi asum dar nu i-am gresit grav niciodată. O supărăm cu puține gelozii si asa. Ceea ce e normal..in fine..tot asa a fost pana azi. Ce am simțit ca cedez si mi-am dat seama ca nu ma merita, ca sunt mai bun de atata si ca merit ceva mai bun.
Acum întrebarea mea este. Oare ii va părea rău că m-a pierdut? E bine ce am făcut? Eu zic ca da..as vrea sa ii para rau, sa umble dupa mine, sa simta cum m-a simțit eu in ultimul timp cand ii scriam romane din suflet..plângând si ei nu ii prea păsa. Aștept părerile voastre..toate cele bune.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine, pari genu care stă și-i suflă undeva non-stop, atitudine foarte respingătoare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur nu are mai mult de 15 ani la cum gîndeste, o imatură, las ca nu ai pierdut nimic vine alta nu s au terminat fetele odata cu plecarea ei, duca se.

| Violleta2022 a răspuns:

O fata/femeie nu va plange niciodata dupa un mojic gelos, iar asa cum te-ai comportat tu cu ea, chiar ai meritat sa renunte la tine, fiindca baiati mai buni ca tine sunt destui pe lumea asta.

Poate ca-i vreamea sa inveti sa vorbesti frumos, sa respecti si sa tratezi femeia cu respect, ca nu se va uite cineva la tine!

Dupa cum faci tu femeile "curve" pe alt topic, ma gandesc de fapt ca-n realitate esti doar un mare rahat cu ochi si probabil ca nu te vei schimba niciodata, fiindca nu te ajuta capusorul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vârstă ai, ce experiență cu fetele, ce făceați împreună, dacă vă întâlneați?

| SilentRain a răspuns:

Iti inteleg durerea, am trecut prin asta si e greu sa renunți...dar daca acea persoană nu simte la fel mai bine mergi mai departe

| Sofer a răspuns:

Nu ii va părea rău din păcate.

| RaulSpătar1996 explică (pentru Sofer):

Sper sa ii para..acuma na..vad eu

| Emma30555 a răspuns:

Sunt doar 3 luni de zile nu ani. Nu poți sa i reproșezi unui om ca de ce se îndepărtează fiindcă nu face asta ca vrea ci ca simte și nu poate sa ți explice. Întrebând asta ii confirmi ca trebuie sa se îndepărteze de tine, fiindcă o sufoci o faci sa-i fie teama sa ți mai dea vreo sansa ca să nu te aibă pe conștinta, în ochii unei femei un bărbat prea gelos înseamnă slăbiciune, neputința lui de a te face sa o iubești și dacă vezi ca e gelos chiar crezi ca sunt motive sa cauți unul mai bun, tu trebuie sa pari în ochii unei femei ca ești cea mai buna partida pentru ea, dacă ești gelos și vrei sa o controlezi o pierzi pana urma. Putina gelozie nu strica, condimentează relația, vede ca o iubești dar prea multa gelozie duce la despărțire. Unei femei nu trebuie neapărat sa nu i greșești, asta e ceva normal se subantelege, nu i poți scoate ochii cuiva cu asta, dacă o iubești foarte bine dar nu o sufoca prea tare, și în plus relațiile la vârste fragede nu durează, sunt mai mult experimentari. Dacă ii va părea rău nu te va ajuta pe tine cu nimic, doar o satisfacție în orgoliu, e posibil și sa i para rău, e normal fiindcă după ce se termina o relație oricum ne amintim doar de a fost frumos și poate uneori regretam, dar nu mereu se întâmplă asa. Dacă te vei îndrăgosti din nou vei uita de ea, mergi înainte și lucrurile se vor rezolva.

| alexalx1234 a răspuns:

Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar toate fetele din ziua de azi sunt exact la fel. Totul e frumos la început și după brusc totul se năruie și fetele ca răspuns la astfel de probleme vin cu scuze gen : "nu știu", "trebuie să fiu singură un timp", "te iubesc, dar numai putem fi împreună" sau "avem nevoie de o pauză".

Răspuns utilizator avertizat
| MValentin a răspuns:

... stau si ma gândesc, ce se întâmplă in ultimul timp in special cu fetele.
Deci si eu si altii si tu trecem oarecum prin aceeasi situație.
Uite contează dupa mine enorm cum ai lasat-o, daca i-ai transmis sa fi bine sper sa iti revi etc te asigur ca isi va aminti de tine. Dar daca ai terminat cu,, cate am făcut eu pentru tine, cumva ma inseli,, nu cam si-ar aminti intr-un mod ok.
Eu recomand tot ce ai zis aici sa ii transmiți ei. Si la final sa citezi ceva de genul,, orice s-ar întâmpla nu uita ca sunt aici si voi fi gata sa te ascult,,.
Te sfătuiesc asta deoarece empatizez situația ta cu a mea si ce as face eu... asa as zice ca ar fi ok decât sa o uiti gen nimic nu s-o întâmplat.

| RaulSpătar1996 explică (pentru MValentin):

I-am zis frumos,, Nu a fost sa fie, ai numărul meu in caz de ceva grav, ai grija de tine, te iubesc, viață frumoasă,, Sper sa o atingă acolo unde trebuie..nu stiu, cum ai zis tu, femeile din ziua de azi, merita sa fie tratate urât..sa mor de nu. daca esti bun esti luat de prost.

| MValentin a răspuns (pentru RaulSpătar1996):

... of man, depinde mult de la persoana la persoana, dar speram sa fie bine

| RaulSpătar1996 explică (pentru MValentin):

Acuma na..eu sper sa își revină. dacă nu.o sa trec peste cumva..am 21 de ani..nu se oprește aici viata..asta este..Mulțumesc mult!

| tzionut a răspuns:

Mai Raul tata nu vreau eu sa iti dau vestile proaste dar:
1 sigur nu isi va aminti de tine si nici nu ii va parea rau. Ce sens are sa te amagesti ca asa va fi in viitor.
2 ce relatie e aia de 3 luni? in 3 luni nici nu apuci sa o cunosti. Poti considera o relatie de la 1 an in sus
3 ca sa evoluezi trebuie sa stii unde ai gresit, sa iti zic eu?
A. Lipsa increderii atat in tine cat si in ea (gelozia nu are ce cauta in relatie). Ii spui frumos fetei de la inceput ca sta langa tine daca isi doreste asta, daca nu sa nu piarda timpul inutil. Nu e ea e alta. Nu poti tine langa tine pe cineva care nu doreste asta, orice ai face.
B. Ai iertato prea usor. Aplica regula ce e valabil pentru tine e valabil si pentru ea si invers. Greseste iarta si greseste la fel ca ea. Nu ii convine, asta e viata. Poate sa plece, sau sa accepte si sa nu mai repete greseala.
C. Nu esti cel mai bun, mereu fata va cauta sa iasa cu cineva mai bun ca ea. Daca simte ca nu esti tu acel cineva va cauta in alta parte idealul ei.
D. Nu ai mai prezentat nici o provocare pentru ea, asa ca a plecat. Un barbat fara obiective, idealuri, vise nu e barbat. O mare parte din femei nu stiu ce vor, nu au o directie. Daca esti stalpul de care au nevoie vor sta alaturi de tine.
E. Invata sa spui nu. Nu trebuie sa fi disponibil nonstop pentru ea, si ai dreptul la micile tale placeri, vicii, mici perioade de liniste in care esti departe de ea. Nu totul se invarte in jurul femeii, si a dorintelor ei. Ii convine, bine, nu, cauta alta.