| zuzu_7632 a întrebat:

Am fost cu un baiat nu mai mult de o luna si asta s-a intamplat acum aproape un an.Desi a trecu mult eu inca mai tin la el.Acum cateva zile l-am vazut cand eram cu o prietena, il vazusem dupa cateva luni.Trecuse mult dar cand l-am vazut nu mai puteam sa spun nimic si imi tremurau picioarele. El s-a dat la mine si simteam ca ma soarbe din priviri dar nu i-am sp nimic. P mess a inceput sa bv cu mine desi inainte imi dadea ign iar eu imi faceam alte 10 id-uri ca sa vb cu el.Acum incepuse sa se dea la mine desi eu mi-am facut prieten d cateva zile si totusi ma andesc la el si vreau sa fiu cu el, dar el a aflat c am prieten si acum nu mai vb cu mine... c sa fac?sad

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai nu stiu ce sa cred; de ce nu ramai cu prietenul tau ca acum esti cu el si asta e? Sau daca chiar il vrei inapoi pe fostul atunci gandeste-te bine ca poate nu e cea mai buna alegere, depinde de ceea ce simti tu, dar nu lua o hotarare pripita; poate daca il lasi pe actualul iti va parea rau ca poate fostul nu se va impaca cu tine sau poate nu te vei intelege cu el, dar e posibil sa fie si invers; tu ii cunosti mai bine, gandeste-te bine ce ai de gand sa faci, dar nu uita ca nu e bine sa dai pasarea din mana pentru cioara de pe gard!

| Anecherry a răspuns:

Sa iti pui ordine in ganduri, sa vezi ce vrei de fapt, si daca cumva se merita sa dai pasarea din mana pe cea de pe gard.

| roxynutza a răspuns:

Buna! cred ca trebuie sa faci ce simti tu orikate sfaturi ti-am da noi happy bafta

| MariuZ a răspuns:

Sa inveti sa te exprimi coerent si sa scrii corect in limba romana. asta in primul rand. cand ai implinit aceasta incercare - iti poti vedea linistita de viata sentimentala.

| Mihaela_2782 a răspuns:

Spune-i clar ca s-a terminat! Nu il lasa sa isi bata joc de tine. acum ai pe alt cineva si daca s-a despartit o data de tine probabil ca o va mai face din nou. Da-i ignore sa vada ca joci dur si nu il lasa sa vada ca inca mai tii la el. Daca te vrea inapoi sa isi faca zeci de ID-uri sa vorbeasca cu tine asa cum ti-ai facut si tu 10.
Alt ceva nu mai stiu ce sa-ti spun... oricum be tough!
bafta big grin