| madalyna a întrebat:

Am fost impreuna cateava zile cu un baiat din clasa.Ne-am despartit...si peste cateva zile fostul prieten a racit si nu a mai venit cateva saptamani la scoala eu m-am reindragostit de un amic de-al lui(asa credeam pana astazi)cand s-a intors fostul prieten la scoala parca nu mai ma interesa nimeni decat el (aveam ochii doar pentru el )cum se spune. Oare ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Pai fara sa te jignesc cred ca nici tu nu stii ce vrei si esti un pic ametita si cu capul in nori spun asta deoarece daca erai mai altfel saderai aproape de prietenul tau care a fost rscit si nu a putut veni la scoala deci ce sa ti spun laughingdecit sa te reculegi un pic si sa ti d ai seama ce vrei de fapt si pe cine placi mai multlaughingNoi nu putem sa ti spunem pe cine sa placi s au pe cine sa nu placilaughingDeci ar trebui sa te hotarasti pe cine vrei cu adevarathappyDe exemplu daca raceste din nou ce facilaughing? te intorci din nou la...amicul lui?laughing))

3 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Intreaba-ti inima, nu pe noi.
Dragostea apare pur si simplu, fie ca te astepti sau nu.
Este normal sa te indragostesti, fie ca este o alegere buna sau rea, dragostea e oarba si nebunia este ochiul ei!

| heiii a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta. sa-ti spun cum am rezolvat'o. sfatul asta il am de la o amica. gandeste'te pentru scurt timp la fostul prieten.si vezi ce simti(furnicaturi, fluturi in stomac), iar imediat dupa aceea gandeste'te la celalalt. gandindu'te la amandoi.unu dupa altul ca sa reusesti sa faci o comparatie gandeste'te in parte, la fiecare ce clipe ai trait cu fiecare.si cu care te intelegi mai bine.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Exista(dupa mine) 2 raspunsuri:
1. (știu ca pare stupid) Sar putea sa fi sub influenta unei vraji. Daca nu ma crezi poți să dai pe google „vraji de iubire" și o sa gasești
2. Poate inăuntru tău chiar înca îl mai placi deși v-ati desparțit.