| Iancugeorgiana a întrebat:

Astazi am iesit prin parc cu niste amici de ai mei. Dupa vreo 2 ore a venit si fostul meu prieten la noi.Am vorbit cu toti.La scurt timp unii din prietenii mei au plecat acasa si am mai ramas decat cu fostul meu prieten si cu inca un amic de al meu.
Fostu prieten se tot baga in seama cu mine, m-a luat de gat si pe urma m-a luat in brate si l-am intrebat de ce face asta si el nu a spus nimic decat s-a uitat la mine.
As fi vrut sa vorbesc cu el de impacare dar era si amicul acela cu noi si plus ca stiam ca fostul prieten mi-a spus cand ne-am despartit ca nu vrea sa se mai impace cu mine( a trecut o luna de cand numai suntem impreuna).sad
De ce oare mai face aceste gesturi cu mine?
Ar fi bine daca as vorbi cu el de impacare avand in vedere ca el a spus ca numai vrea sa se impace cu mine niciodata?sad
Cum oare as putea sa aduc in discutie ca vreau sa ma impac cu el? cum i-as putea spune?sad

4 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Nu-ti ascunde sentimentele daca tu crezi ca acest baiat mai merita sa fiti impreuna!

| mariamarybu a răspuns:

Ascultă, fetițo. Niște simple gesturi nu însemna de multe ori luna de pe cer( adică invitabilul de a te plăcea). Nu te poți baza decât pe o teorie. Poate că el vrea să-ți arate că puteți rămâne prieteni, că încă mai puteți fi apropriați, dar nu la fel de intimi ca într-o relație sau poate încă mai are chef de acele clipe și și-a dat seama că și le poate procura de la tine și fără a fi împreună cu TINE. Poate că n-ar fi o idee să te împaci cu el, mai ales că deja l-ai întrebat asta o dată, iar omul ți-a spus răspicat NU! Nu forța lucrurile. E posibil ca pe viitor să-și dea și el seama că încă mai are nevoie de tine. Nu-l stresa. Băieții pot reacționa rât la faze de genul.
Totuși, a te vedea mai mereu cu el nu poate intra în calcul. Asta ar însemna să-i amintești aceleași lucruri, să te simți încă legată de el. Poate că ar fi nevoie să stai un timp departe de el. Așa îți vei putea face clare lucrurile în minte. Iar cu ceea ce simți pentru el fiind fostul nu te pripi. Ție nu ți-e dor de el, ci de ceea ce simțeai când se ala alături de tine. La alte relații vei face la fel? Să-ți bați capul cu una care n-a mers știind că vor mai fi și-n viitor? Nu-ți pune bazele pe o relație. Bazele se pun abia la căsătorie. Până atunci iubiții vin și pleacă. N-ai ce să le faci!

Baftă în continuarea! :*

| Emmanuelle3 a răspuns:

Parerea mea e ca daca iti doresti atat de mult sa va impacati, spune-i! Asteapta momentul sa fiti singur si pur si simplu spune cea ce simti. Iar daca nu vrea sa se impace cu tine e problema lui, iar daca vrea foarte bine. In cazul in care nu vei avea constinta impacata ca l-ai intrebat. Sper ca te-am ajutat.

| KHID a răspuns:

Din pacate am avut prietena si te inteleghappy.Cel mai bun sfat al meu este sa mai iesi cu el din cand in cand cu el prin oras...Te dai si tu pe langa el, si cand va veni timpu ii vei spun e tu daca te iubeste sau nuhappy.

Asta este sfatu meuhappy