| anonim_4396 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat 11 luni.El a fost primul cu care am avut primul sarut, a fost primul care m-a facut fericita.Il iubeam atit de mult si il vedeam cel mai bun baiat din lume. Aveam atita incredere in el, eram fericiti.Cu toate acestea el de trei ori vroia sa fie cu alte fete,dar se razgindea spunind ca nu vrea sa ma lese, si ca ma iubeste.Dar pina la urma eu l-am lasat pentru ca nu mai puteam suporta aceste scene pe care mi le facea.Cit de mult am suferit numai eu stiu.Mi-a fost greu sa trec peste aceste greutati,nu mai vorbeam cu el deloc, nu l-am vazut in aceste patru luni cit am fost despartiti decit doar de vreo 4 ori.Asta se intimpla intentionat, eu inconjuram orasul ca sa nu-l vad stiind pe unde el trece.Asta doar ca sa il uit.Si insfirsit cind eu am reusit sa il uit,am reusit sa trec peste asta el vrea sa ne impacam. Spunind ca in tot acest timp el si-a dat seama ca nu poate fara mine, ca nu a stiut sa pretuiasca ce a avut si ca ma iubeste.I-am spus ca ma mai gindesc si dupa 2 zile in care am analizat toata situatia am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa fim prieteni.Si asta si i-am spus.Doar ca ieri am esit in oras cu el, 2 2 prietene si un prieten (prieteni comuni) si el s-a comportat chiar de parca am fi prieteni.Si am simtit ca sentimentele mele se intorc.Deja ma uit mereu daca e pe mess cu toate ca nu ii scriu nimic.Nu vreau ca sa ajung sa il iubesc din nou, pentru ca stiu ca el nu o sa se schimbe.Nu mai vreau sa sufar.In aceasta perioada de stresuri am slabit atit de mult.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| scrisoarededragoste a răspuns:

Ai zis bine "nu vreau să ajung să îl iubeşc din nou" este posibil să îl iubeşti la fel de mult,dar el nu te va mai iubi nici cum te iubea prima oară. De ce? Pentru că ai ales să pui punct,ai ales să te îndepărtezi, ai vrut să închizi capitolul acesta din viaţa ta şi ştii foarte bine de ce. Aşa-i? Vezi? Ştii ce vrei,ştii ce simţi,ai luat o decizie, nu poţi juca şotronul întorcându-te înapoi din drumul tău. Rămâi la alegerea făcută,explică-i clar şi răspicat unde a greşit,cum,cât şi de ce. Va realiza mult mai bine de ce ai făcut alegerea de a menţine distanţa între voi. Nu-l lăsa să-şi bată joc prefăcându-se că încă mai este cu tine în faţa altora sau că încă te iubeşte. A greşit îşi plăteşte greşeala. Punct!

Zâmbeşte! Prima iubire nu se uită niciodată,dar nici nu se poate ierta la infinit. Ai iertat,ai încercat să lupţi împotriva curentului, e de ajuns! Nu poţi lupta de una singură şi nu poţi iubi tu pentru amandoi. Fi independentă şi sigură pe tine! Mergi înainte cu fruntea sus şi cu zâmbetul pe buze. Rămâi la fel, o copilă plină de viaţă şi zâmbet, plină de energie, culoare şi blândeţe.

| Loredana96 a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Multumesc mult pentru sfat, da azi i-am spus mamei mele de asta si ea a spus ca tgrebuia sa il iert.Ea il are de baiat bun (pentru ca l-a cunoscut) doar cu el inainte imi permitea sa ies in oras, si avea incredere doar in el.Mama a spus ca o sa regret ca nu l-am iertat.Sa stii ca cuvintele ei m-au cam pus pe ginduri.

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Loredana96):

Cu plăcere. Nu ştiu de ce mama ta a spus aşa ceva din moment ce "el de trei ori vroia sa fie cu alte fete" (din ceea ce ai spus tu); da, poate îl cunoşte, dar nu atât de bine ca tine.

P.S. Îţi doresc ca în noul an în care vom intra cu ajutorul Domnului să ai parte de 12 luni de bucurii, 52 de săptămâni de pace, 362 de zile cu îndelunga răbdare, 8760 de ore de bunătate, 525600 de minute de credinţă şi în final 31536000 de secunde petrecute alături de cele mai dragi persoane ţie.

| Loredana96 a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Multumesc mult...deasemenea happy

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Loredana96):

Eu îţi mulţumesc mult pentru premiul acordat şi mă bucur că am putut ajuta.

5 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Esti sigura ca nu mai merita nici macar o sansa?
Daca esti macar 90% sigura atunci singura metoda de a ti-l scoate din cap este sa iesi la intalniri cu alti baieti, sa iti faci un hobby nou. Oricum ai dat dovada de multa maturitate in gandire si pentru asta meriti toate aplauzele big grin
Multa bafta!