| lorilum a întrebat:

Am început un tratament pentru răceală cu Eurespal, Reuprofen şi Bioparox. Iau şi anticoncepţionale Yaz şi vreau să ştiu dacă acest tratament poate să le scadă eficacitatea. Ar trebui să mă protejez suplimentar? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Din cate stiu eu,Eurespal si Reuprofen nu interactioneaza cu anticonceptionalele, iar Bioparox contine antibiotic, dar nu suficient de mult cat sa influienteze efectul lor.

1 răspuns:
| AnGeL a răspuns:

Cred ca pentru orice eventualitate ar trebui sa te protejezi