| cristinutsa_5507 a întrebat:

Am inteles ca cu o saptamana inainte si una dupa venirea menstruatiei, nu pot ramane insarcinata.este adevarat?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba 5 zile, nu o saptamana. Si riscul e minim, nu zreo. Chestia se aplica numai si numai daca ai ciclul perfect regulat.

| Malvina24 a răspuns:

Eu as spune sa nu incerci! nimic nu e sigur! mai bine foloseste prezervativul deoarece utilizat corect nu ai de ce sa-ti faci probleme! si toata lumea e fericita nu! e grav daca intrebi apoi'' sunt sau nu gravida?'' mai bine asa! e mai sigur! daca nu du-te la un medic si spune-i sa-ti dea pastile ''anti-baby''

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da dar numai daca ai menstruatia regulata.
dar pentru siguranta ta si sa nu stai stresata dupa aceea e mai bine sa te protejezi pentru ca nu se stie niciodata. pa pa!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu, nu este, deci nu încerca.

Răspuns utilizator avertizat
| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Da, asa se spune insa nu la toate persoanele este valabila chesti asta, depinde de cat de regulat este ciclul tau menstrual! Si la fel cum au spus si ceid di-naintea mea incerca sa folosesti aceasta metoda cu 5 zile inainte deoarece spermatozoizii si ovulele mai supravietuiesc in vagin maxim 2 ore asa ca... Dar nu uita ca te expui contactarii unei BTS asa ca mai bine folosesti prezervativul! Te protejeaza si de o sarcina nedorita si de BTS! Bafta!

| yellowalien a răspuns:

Decat sa iti faci probleme de genul asta si sa stai cu incertitudine(O sa raman insarcinata? sau nu?) mai bine folosesti dumneata o metoda de contraceptie, ca asta e cea mai sigura cale sa nu te trezesti cu burtica happy... Parerea mea!

| myrazvy a răspuns:

Nu neaparat

| d_9428 a răspuns:

Decat sa risti si sa te trezesti cu o sarcina nedorita, mai bine te protejezi si asa esti mai sigura.numai bine

| mecmecmec a răspuns:

Da, daca ai un ciclu cat de cat regulat si nu incerca 7 zile sa ti exacat vreo 6 pentru siguranta

| ancadina a răspuns:

Nu e deloc devarat. asa ca asa cum spune si raul nu incerca, ca s-ar putea sa o patesti