| Pissssi a întrebat:

Am mai scris eu si intrebarea asta "Eu si prietena mea placem acelasi baiat. Ea este chiar indragostita. dar eu nu. mie doar imi este drag. Si eu vorbesc cu el ff des insa si ea. eu stiu de ei. si el stie ca eu stiu. insa ea nu stie de noi! Complicata situatia. dar ce ar trebui sa fac? Sincer oarecum imi place situatia dintre noi. sa continui sa vorbesc cu ell? ". Raspunsurile voastre mi-au fost de mare folos. Aseara s-au certat ei pentru ca ea deja s-a saturat ca el nu stie ce vrea. i-a mai zis ca ea tine la el da el ii un nesimtit pentru ca nu reactioneaza cu nimic. el i-a zis ca a renuntat la fosta lui, pentru ea ca ii e foarte draga. insa nu e hotarat. pentru ca deja sunt prea multe esecuri. noi tot continuam sa vorbim el ma i-a cu "iubire". credetsi ca acum incearca sa isi caute o iubita si incearca sa ne compare sa vada cu care i-ar merge mai bine? sau ce? happy Dau funda! :*

2 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Dupa felul in care expui problema, eu nu iti dau mai mult de 15 ani... Revenind, ai de ales: o sansa cu baiatul sau o prietena buna. Asta e decizia ta.
1. Daca alegi baiatul, continua si intra-i subtil pe sub piele, iar de acolo cred ca te descurci
2. Daca alegi prietena, evita discutiile cu baiatul.
Ai grija ce alegere faci ca sa nu regreti mai tarziu (daca imi zici si cati ani ai poate mai vin cu vreo idee)

| alinutzagumitza a răspuns:

Bine ar fi sa incerci sa vorbesti cu el si incerci sa ajungi cat poti de mult in gandurile lui. Asa poti afla daca e un nebun sau daca poti vorbi cu el, sti doar ca aparentele inseala. In fine eu zic ca ar trebui sa mergi la un suc cu el si sa il 'tragi de limba' si la sfarsit dupa ce te-ai gandit forte bine cat timp ai baut sucul sa ii spui tu lui daca tu vrei sau nu sa fi cu el. sper ca tiam fodt de ajutor! fundita te rog >.