| JelLy_3370 a întrebat:

(am mai scris intrebarea o data dar nu prea a fost inteleasa sper ca de data asta sa intelegeti si sa ma ajutati)Mie imi placea de un tip(sa-i ziceam Y)iar unui coleg de al lui ii placea de mine de mai mult timp(sa zicem Z). Eu am observat ca lui Y mereu cand un coleg de al lui se punea cu o fata imediat si lui ii placea de ea, asa ca am incercat si eu si m`am puz cu Z.Fosta lui Z s-a bagat si i-a zis ca sunt cu el doar sa ma apropii de Y si ca nu simt nimic si din astea, el s-a suparat putin dar nu s`a intamplat nimic.De cand sunt cu Z, Y se uita "ciudat"la mine, nu stiu cum sa explic ciudat, cu un zambet dragut(care m-a facut si mai demult sa`mi placa de el). Intr`o seara cand fosta lui Z i-a zis dc sunt eu cu el Y m-a intrebat"Tu mai esti cu Z, ca ma gandeam daca nu vrei sa fi cu mine"si eu i-am zis ca nu vreau ca sa nu cad prost, si m`am gandit ca ori Z ori fosta lui la pus sa ma intrebe. A 2 zi am aflat ca nu la pus nimeni, ca el intrebat`o pe fosta lu` Z ce crede ea ca as zice eu daca m`ar intreba daca vreau sa fiu cu el, iar ea a zis "nu stiu incearca". Intr`o zi la scoala se suna`se si nu mai era nimeni pe hol, si m`am intalnit cu Y, m`am uitat putin la el si el la mine si zambea, apoi nu m`am mai uitat si...Eu una nu stiu ce sa cred de ce face asa si voi ce credeti sa mai fac.multumesc fundita:X

Răspuns Câştigător
| flower_3416 a răspuns:

Pai in special consider ca ar trebui sa i spui direct lui Y ce a ce simti tu pentru elhappy...deoarece este cel mai corect. Daca el te iubeste, si tine la tine atunci poate ca si el va vrea sa fie cu tine, sau daca nu cel putin ai incercat.Consider ca nu are poate curaju sa iti spuna el primul acest lucru si ca asteapta sa faci tu,, primul pas,,.

8 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Offtopic:
@AlexJeez macar a scris normal de data astalaughing
Ontopicbig grinaca nu este genul de cocalar/mistocar idiot copilaros/imatur atunci spune-i ce simti si vezi mai departe ce semne da eu cred ca te place vezi doar sa nu te vrea doar pentru fizic sau in fine daca esti dinaia nu cred ca te intereseaza acest mic detaliuhappy

| AnGeL a răspuns:

Despartete de z ca sa fii cu y

| dulcykaLy a răspuns:

Vb cu el.si intreaba-l

| diesel94 a răspuns:

Spunele amandurora ce simti si gata! termina cu ocolisurile, deoarece astfel te incurci si mai mult. Cel mai simplu este saspui adevarul. apropo: cati ani aveti?

| Bababam a răspuns:

Y Z nu am inteles nimic. Exprima-te mai coerent si macar da-le niste nume fictive: Andrei, Razvan, Gigi.

| Stefaan a răspuns:

Daca nu ar fi atatea necunoscute in ecuatia asta poate te'as ajuta

| lauuuuuuuuuuu a răspuns:

Imi place gramatica laughing) esti la pamant cu ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place.Si probabil ca nu ii plac fetele care au prieten, doar vrea si el sa aiba o relatie.