| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.E in legatura cu scoala.Deci diriginta mea este o persoana foare dura si severa.Nu accepta lucrurile care nu sunt legate de scoala cum ar fi relatiile.Ei bine eu m-am bagat intr-una.Am o colega care e sadica dar are aere de diva(sincer nici nu stiu cum sa o caracterizez la cat de ciudata e).Infine, a fost sedinta si noi tinem relatiile secrete pentru ca ne este teama sa nu ni se scada notele la purtare. Fetei asteia ii place de asa zisul meu iubit(apropo fata e urata cu draci) si i-a spus bunica-sii tot ce se intampla la scoala si s-a aflat la sedinta unde logic era diriginta.Probleme nu sunt cu parintii ca ei nu imi fac nimic.Treaba e ca daca i s-a pus pata pe mine dirigai nu ii trece prea usor.E profesoara de franceza.Eu am 13 ani apropo.Deci ma va certa rau si nu stiu ce sa fac! O sa ma certe de o sa imi sune apa-n cap.Sa ii spun ca asa a fost si ca a fost real ca eu m-am sarutat cu baiatul si chestii? Sau ar fi mai bine sa neg totul.Oricum diriginta s-ar putea sa o creada tot pe fata aceea cu aere de diva ca doar e cea mai desteapta din clasa si e preferata ei. Oricum Daca mi-as lua apararea ea va riposta si diriginta se poate sa tina cu ea.Tin sa spun ca baiatul implicat in toata povestea asta(prietenul meu)este o fire timida si ca el vrea sa nege dar eu nu stiu ce sa fac! Va rog ajutor! E penibila situatia! Daca mi se scade nota la purtare se poate sa ma cheme in consiliul scolii si nu e de bine! Ajutoor!

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Mare noroc ai mai avut si tu cu asemenea exemplar comunist spalat pe creier, ca diriginta!
De ce nu expui problema asa : 'tovarasa' diriginta, ce ati aflat d-voastra este o inventie a numitei X, invidioasa pe rezultatele mele scolare, pe faptul ca sunt placuta de catre colegi si d-voastra, cu simplul scop de a ma denigra. Daca il intrebati pe acel baiat, el nu va stii sa va raspunda concret fiindca aceeasi intriganta X l-a influentat, insinuandu-i repetat ca mie mi-ar placea de el, fapt total neadevarat eu fiind dedicata trup si suflet invataturii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Patetic prieten e timid si va nega, ma ala e baiat sau fetita?

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca tot anturajul cu care ai de a face are grave probleme comportamentale. Incearca sa nu mai interactionezi cu ceilalti si vei vedea ca totul se va rezolva de la sine si vei ramane si cu nota la purtare maxima.

| kyliejenner a răspuns:

Doamne fereste, ce treaba are femeia aia cu viata ta personala si relatiile tale?!