| 15272bdjd a întrebat:

Am nevoie de ajutor sa pot trece peste un refuz. Eu sunt la liceu si imi place de o fata din alta clasa. M-am vazut cu acea fata si am prins-o de cateva ori uitându-se la mine si zâmbind dar acest contact nu dura mai mult de trei secunde. La ceva vreme dupa asta asta ne-am intalnit cu ea pe holul liceului si tot ne uitam unul la altul zâmbindu-ne.Ea cum era inconjurata de colegi de ai ei, acestia si-au dat seama ca e ceva intre noi, iar putin mai tarziu m-a oprit unul dintre ei sa imi spuna ca ea ma place cu acea fata de faţa. Fata m -a salutat si eu nu am putut sa spun decat un simplu salut. Putin mai tarziu mi-am facut curaj si am abordat-o si am intrebat-o despre ce a spus un coleg cu fata, iar ea negat si cerandu-si scuze de 2 ori si mi-a spus sa rămânem prieteni.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

Poate a negat din cauza ca nu voia sa afli asa si se temea ca nu cumva tu sa nu o placi, deoarece e frecvent intalnita gluma cu placutul la baieti pentru a se amuza pe seama fetelor ce se indragostesc usor.
In plus, e normal sa negi odata ce poate chiar aveai sentimente pentru cineva si nu ti-a fost data sansa de a i le marturisi personal. Iar ca sa nu te piarda, a ales calea prieteniei temandu-se ca altfel o vei refuza. Accepta asta, poate se va deschide usor usor si vei vedea ca daca te-a placut, inca te place, doar are nevoie sa capete iar incredere in tine.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Accepți situația și mergi mai departe.
Fete mai sunt.

| Bozgi200 a răspuns:

Știu ce zici este extrem de nașpa sentimentul, eu am zis că mi-am găsit sufletul pereche, gata nu mă mai îndrăgostesc.Eram îndrăgostit până peste cap...dar după ce m-am refuzat am lăsat-o în pace și i-am respectat decizia, asta ar trebui sa faci și tu.
PS: O să îți treacă în 2 săptămâni laughing)
Poarta te normal și ar trebui că totul sa se rezolve de la sine