| iAngel a întrebat:

Am nevoie de ajutor. sunt impreuna cu prietena mea de 3 luni, problemele mele sunt urmatoarele.

Cand suntem la scoala, nu ma pot abtine sa nu ii dau macar un pupic in fiecare pauza, nu ma pot abtine sa nu o ating.

Cand suntem impreuna nu mai pot observa nimic in jurul meu tot ce aud si vad apartine de ea.

Cand iesim afara cu gasca sau prin oras, tot timpul ma uit la ea si nu sunt atent la ceilalti din jurul meu.

Cand nu o vad o zi, simt ca trece foarte mult timp si mi se face foarte foarte dor de ea, simt in acel moment ca si 10 secunde daca as vedeao in ziua respectiva ar fi de ajuns pentru mine.

Daca imi spune ceva nu ma pot abtine sa nu fac acea chestie, simt ca nu am niciun cuvant, tot ce spune ea este porunca pentru mine.

Cand suntem impreuna si un coleg de-al ei sau orice baiat daca se uita la ea devin foarte nervos si daca ea nu ma tine ajung sa il bat pe acel baiat fara sa imi dau seama, am batut fara sa vreau 4 colegi de la ea din clasa doar din cauza ca ei s-au uitat la noi in timp ce noi ne sarutam.

Cum pot sa ma schimb, sa fiu mai distant si mai indiferent din cand in cand, mi-au spus prietenele ei pe mess ca ar trebui sa fac asta, sa fiu mai indiferent si distant cu ea, ca asa nu o sa ii mai duc dorul atat de mult. Si mi-au atras atentia si baietii ca nu mai ies cu ei afara si tot ce vad este ingerasul meu. Mentionez, am 17 ani.

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mai,degeaba ii spuneti voi ca e totul bine,ca e ok, ca asta e dragoste adevarata, ca bla bla bla.
Mai ales faza cu ca tot ce iti zice ea e porunca pentru tine.Dar ce esti pana la urma? Iubitul sau sclavul?
Orice placere in exces duce la dezgust! M-as inspaimanata daca as sti ca o persoana poate fi atat de dependenta de mine.Adica.e om pana la urma, o pui pe un piedestal si s-ar putea ca la un moment dat sa ai o dezamagire foarte mare cand vei vedea ca lucruile nu sunt asa cum le vezi tu.Pentru ca...nu sunt
Am vazut mai multe intrebari, nu ca le-am citit acum, doar am retinut vesnica problema.Esti dependent de ea pana-n ultimul nerv,si fiecare schimbare care se petrece,faptul ca nu te suna o zi, ca raspunde ciudat la un mesaj, ca se vede cu o prietena intr-o zi si tie nu-ti spune.te afecteaza teribil
Te gandesti la viitor? Crezi ca vei fi mereu cu ea(sunt doar 3 luni...)? Ai planuri pentru tine,in care sa nu fie ea,ai activitati care sa o excluda pe ea,ai o viata a ta, care sa fie o motivatie pentru tine daca ea te dezamageste?
Nu zic sa fii indiferent.E mult spus indiferenta, zic sa ai o viata.pentru ca intr-o relatie trebuie sa fie echilibru, intre 2 oamnei trebuie sa fi echibiru.Nu trebuie sa fie legati prin gelozie, teama, trebuie sa desfasoara si alte activittai in afara de cele ce-l cuprind si pe celalalt.
Spuneai ca atunci cand sunteti cu prietenii ea iti spune sa nu o sufoci.cu saruturi, cu atentia aia exagerata, ca si cum nu v-ar pasa decat de voi.pai de-aia ati iesit mai multi, nu doar 2. Ea are o viata,are prieteni,are distractie,si tu daca esti o parte importanta din viata ei,asta nu inseamna ca restul pica.
Pe cand la tine,ea e TOT.
Gelozia asta e o tampenie uneori,e lipsa de incredere in faptul ca o poti tine langa tine.Ti-ar placea ca ea sa fie o panicata care inlatura toate cunostintele tale de sex opus ca le ameninta cand vorbesti cu ele? Asta faci,inlaturi oamenii de langa ea.,si de langa tine.
Timpul va trece si te va shcimba in sesul asta probabi, insa in prezent ar trebui sa incepi tu sa o faci, sa inveti cum sa ai un echilibru in viata ta.

| Heather2001 a răspuns:

Ce bine ar fi sa fie toti baietii ca tine! mi se pare ca esti mult prea dulce si dragastos cu iubita ta!love struck nu e bine sa fii distant cu ea,gelozia arata cat o iubesti, prietenul meu e cam prea indiferent si crede-ma, sufar.mult succes, si inca odata mi se pare ca esti super-dragutwinking

| ramoyoopisicel a răspuns:

Ti-e rusine sa recunosti ca esti indragostit? te comporti exact ca o persoana indragostita si nu ai cum sa schimbi chestiile astea

| DenizaVonDe a răspuns:

Auzi iti zic un lucru. Nu o mai sufoca atata cu dragostea ta ca s-ar putea s-o pierzi. Nu stiu ce gen de fata e, dar daca o mai inebunesti cu trezirile astea ca daca se uita baietii la ea o s-o pierzi. Incearca, abtine-te, stapaneste-te ca tu exagerezi. O sufoci efectiv. O fata mai merge sa fie iubareata, dar un baiat?! baiatul normal trebuie sa fie mai rigid. Nici prea tare incat sa o faci sa sufere ca o ignori, dar nici s-o sufoci pentru ca o sa se plictiseasca.

| 3ly a răspuns:

Ar trebui sa nu mai stai asa mult cu ea. cum a spus si Marrydragutza98 risti sa o pierzi. Poate ei nu-i place sa fie 'sufocata' de atata dragoste happy incearca sa pastrezi unele chestii pentru tine si sa iesi in oras cu prieteni.etc happy bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Ghitulescu007 a răspuns:

Esti un baiat care merita multe! happy Esti unu la o mie. sad
Esti prea dragut. happy

| swagMeOutBitch a răspuns:

Esti obsedat bah baiatule, du-te la psihologwinking

| 愛日本 a răspuns:

Asta`i gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o mare problema,o iubesti prea mult rolling on the floornu cred ca ai ce schimba, doar sa incerci sa te stapanestino talking altfel risti s-o pierzinail biting, succes

| tonicarul a răspuns:

Frate` Gelozia e o prostie pe care unii nu o inteleg happy