| angelinthedark a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru dau funditahappy...aseara am fost la iubi meu si ne-am dezbracat, am vrut sa facem dragoste, eu sunt virgina si am zis ca vreau sa imi incep viata sexuala cu el. Bun... faza e ca el cand mi-a introdus penisul in vagin, dar nu a terminat treaba pentru ca m-a durut, am simtit ca ma doare si ii spuneam ca ma doare si el atunci se oprea si apoi iar am incercat, deci nu mi-a curs sange si nu mi-a bagat-o incat sa o facem doar a impins putin si m-a cam durut si am lasat-o pentru altadata, el a zis ca nu are cum sa ejaculeze asa repede ca desi nu am facut-o calumea am 2 intrebari:e posibil sa raman gravida daca el nu a ejaculat in mine ca nu s-a terminat si in plus nu mi-a bagat-o doar asa a impins putin, am simtit o durere dar apoi a scos penisul si n uam mai facut nimic, oare pot sa raman gravida si inca ceva:oare mai sunt sau nu virgina daca nu mi-a curs sange, dar am simtit o durere si nu mi-a bagat-o doar asa a impins dar nu e mers ca eram prea stramta si m-a durut ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Pupily92 a răspuns:

Daca nu ati continuat treaba, esti virgina.si gravida nu esti. din moment ce nu a introdus, doar a impins ca sa poata introduce...winkingdar mai bine folositi prezervativ pentru ca te feresti de copii, boli si prezervativul contine un lubrifiant(un unguent, e un pic umed) ce ajuta la o penetrare mai usoara.si sa va mangaiati, sarutati mult inainte de a o face, ca sa te umezesti si sa nu te doara asa tare happy succes kiss

11 răspunsuri:
| iuliaoprea a răspuns:

Gravida nu ai cum sa ramai. Cat despre virginitate... Teoretic da, practic nu prea. Adica din punct de vedere moral nu prea mai esti. Dar practic, ori nu ti s-a rupt himenul, ori il ai foarte elastic. Cred ca mai esti. La unii sangereaza la altii nu. Depinde de fiecare corp.

| eugem35 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida ca nu a ejaculat in vagin si pentru a te deflora trebuia sa te umezeasca putin sa te linga sa te sarute preludiu ai auzit si in momentul penetrari sa te fi muscat de ureche sa iti disraga atentia de la durerea penetrari bafta

| eugem35 a răspuns:

Dac nu a rupt himenul esti virgina si inca ceva folositi prezervativul

| tyana a răspuns:

Pai inteleg ca actul sexual nu s-a finalizat asa ca e foarte putin posibil sau chiar, imposibil, sa fii insarcinata.Nu ai sangerat pentru ca nu ati continuat(ruperea himenului nu se face din prima intotdeauna)deci da, e posibil sa mai fii virgina.Esti norocoasa ca ai un prieten foarte atent cu tine dar data viitoare v-as sugera sa acordati mai multa atentie preludiului pentru ca tu sa nu mai simti durere ci doar dorinta!happy

| CuppiDoon a răspuns:

Pai esti virgina daca nu ti-a curs sange. Si de gravida nu esti daca nu si-a facut "treaba".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur lucru stiu : mai esti virgina pentru ca nu ti s-a rupt himenul.

| evoke a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa ramai daca nu a ejaculat.
Cat despre chestia cu virginitatea...eu cred ca esti.Nu fiecare fata sangereasa dupa primul contact sexual

| demon a răspuns:

Ce oameni nu ati auzit de lubrifiant si de multa rabdare nu te dezvirginezi in fiecare zi

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina fiindca ai avut contact sexual. e posibil ca himenul sa se fi rupt doar partial, dar asta nu are nici o importanta. Virgina erai pana sa fi avut contact sexual.
Gravida nu cred ca poti fi, desi daca n-ati folosit prezervativ exista intotdeauna un mic risc. Inceperea vietii sexuale inseamna risc permanent de sarcina, fiindca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Faptul ca el nu a ejaculat nu este o garantie, fiindca lichidul care lubrefiaza penisul contine si el spermatozoizi si e suficient pentru sarcina.
Insa, daca n-ati folosit prezervativ, sper ca v-ati facut amandoi inainte analizele obligatorii (sifilis, HPV, hepatita B si C, HIV).

Răspuns utilizator avertizat
| dydy22 a răspuns:

Mai nu te-a dezvirginat,