| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana prietenul meu si-a introdus penisul c-am 4-5 cm, iar eu de frica l-am respins, m-a durut putin, nu mi-a curs sange si nu a ejaculat, mai am sanse sa fiu virgina? dar sa raman insarcinata, ast raspuns de la voi urgent, v multumesc.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina fiindca ai avut deja contact sexual, iar 4-5 cm sunt mult dupa himen.
Insarcinata poti sa fii, riscul e variabil, in functie de ziua in care erai tu. Vei afla daca esti insarcinata cam peste 3 saptamani facnd un test de sarcina din urina de dimineata. Apoi, indiferent de rezultatul testului, trebuie sa te duci la gineolog fiindca esti deja femeie si orice femeie se duce periodic la ginecolog pentru consultatie, test Papanicolaou si alte teste daca sunt necesare.

| Parintele a răspuns:

Da si nu. Dar posibil mai mult sa mai fi virgina.