| andrada a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru happy

Totul a inceput cand m-am indragostit de unu' dintre cei mai populari baieti din scl. Stiam cum il cheama si in ce cls e dar nu il cunosteam (si nici el nu ma cunostea pe mine). Am hotarat sa ma imprietenesc cu el si apoi poate sa-i spun ca-l plac doar ca colegele mi-au luat-o inainte si i-au zis ca mie imi place de el. De atunci mereu cand ma vede se uita la mine dar nu-mi zambeste nu nimic pur si simplu se uita la mine. Acum vreo cateva luni el era cu o fata si cand am trecut pe langa el a zis "uite-o si pe urata asta". Si in alta zi el era cu gasca lui si printre ei am auzit ceva gen "ooo, uit-o pe andrada" dar nu stiu daca el a zis sau vreun alt baiat. Faza e ca colegele mele se baga unde nu le fierbe oala si mereu cand il vad ii zic ca-l plac. Eu m-am certat rau cu niste prieteni deai lui si asta nu face decat sa se ingreuneze situatia. In alta zi eram eu cu doua prietene si prietenul lui i-a zis ceva gen "uite-l pe tocilarul ala" si el a zis "ai 3 aici, ce-ti mai trebuie?" si a aratat spre noi. El e un baiat foarte fitos (umbla cu ochelari de soare noaptea, se opreste la fiecare vitrina sa-si aranjeze parul, sta in tricou in mijlocul iernii, sa da mare cu ce scheme poate sa faca el pe skate etc.) si e prieten cu multi dintre golanii scolii de asta multe dintre colegele mele se cearta mereu cu el si cu gasca lui si nu putem sai intoarcem replica (daca el ne face proaste sa-l facem si noi) pentru ca vine cu gasca lui si ne ameninta. Pe cat e de dragut, cool si sexy pe dinafara pe atat de nesimtit, golan si needucat e pe dinautru. Umbla numai cu fete cu vreo 2 ani mai mari ca el numai de dragul de a se lauda si le schimba ca pe sosete si sunt constienta ca daca o sa fiu cu el o sa ma lase balta peste 1 saptamana dar pur si simplu ma topesc dupa el si urasca ca-l plac. Stiu ca nu ar trebui sa ma combin cu el (si prietenele mele mi-au spus ca nu merita efortul pentru un prost ca el) dar il plac. Cand il vad mi se inmoaie picioarele si simt ca-mi sari inima din piept. Nu pot sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca mereu e cu prietenii lui si el nu prea sta pe mess, facebook etc. Uneori ma mai intalnesc cu el in autobuz dar el mereu se uita la mine cand urca apoi merge cat mai departe de mine. Toata ziua ma uit la pozele lui pe fbk si mor cand ma gandesc ca nu sunt cu el. As face orice numa' sa fiu iubita lui. E genul ala de bad boy si am incercat sa par indiferenta dar nu pot sa nu ma uit la el. Rareori ma abtin sa nu ma uit la el si atunci imi zic prietenele ca el se uita dupa mine, Cand ma uit eu nu se uita el si invers.

Simt ca mor efectiv. Toata ziua ma gandesc la el. Ce sa fac? am incercat sa-l uit dar nu pot.

Multumesc la toti care ati avut rabdare sa cititi tot si care ati rasp.

Vot la toti si funda la cel mai bun si folositor raspuns. Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar am nevoie de sfaturi.

P. S. fara misto-uri

Răspuns Câştigător
| RimePeHartie a răspuns:

Eu zic sa iti iei gandu' de la el. Un asemenea baiat mereu o sa te faca sa suferi, o sa rada de tine si o sa stai toata ziua suparata si trista. Incearca sa numai dai ochii cu el deoarece nu merita! Spre binele tau. Uita'l! Daca ai ambitie si rabdare poti sa il uiti. Intre timp cautati ceva de facut...iesi cu prietenele tale la film, suc orice. Dar e bine sa fi ocupata tot timpul si nici macar sa nu iti dai prilejul sa te gandesti la el. Lasa'l cu fitele, gasca si fetele lui ca nu stie ce pierde!

4 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

De cate ori ai pus intrebarea asta? waiting

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Andrada seti cu capu rau fetito faci spam mai ai postat de 3 ori ce copii habar nau de viata lor

| Dizz a răspuns:

Uite. După descriere eu zic s`o laşi baltă. Ştii că după câteva zile sau o săptămâna să zicem, te va lăsa şi totuşi continui să speri, ei bine nu te ajută cu nimic! Am înţeles că chiar îl plăci. Dar apoi tu vei fii cea care vei suferii. Încearcă să nu mai fii în apropierea lui. + că "uite`o şi pe urâta asta" straight face?! Îl dădeam dracu' demut happy. Nu merită. Gândeşte`te puţin oh go on. Uită`l cu un alt băiat. Ţine minte : Mereu va exista un ALTUL! happy Take care :*.

| PinkDea a răspuns:

Am trecut prin ceva asemanator si eu m-am indragostit de un bad boy. Din propria experienta iti spun : sa NU fi cu el pentru ca o sa-si bata joc de tine... Daca vrei sa ma asculti si sa nu fi cu el : Nu te mai uita la pozele lui de pe facebook sau hi5 si incearca sa il ocolest (adica sa nu il mai vezi pe strada ), i-ati gandul de la persoana lui.