| andrada a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru happy
Totul a inceput cand m-am indragostit de unu' dintre cei mai populari baieti din scl. Stiam cum il cheama si in ce cls e dar nu il cunosteam (si nici el nu ma cunostea pe mine). Am hotarat sa ma imprietenesc cu el si apoi poate sa-i spun ca-l plac doar ca colegele mi-au luat-o inainte si i-au zis ca mie imi place de el. De atunci mereu cand ma vede se uita la mine dar nu-mi zambeste nu nimic pur si simplu se uita la mine. Acum vreo cateva luni el era cu o fata si cand am trecut pe langa el a zis "uite-o si pe urata asta". Si in alta zi el era cu gasca lui si printre ei am auzit ceva gen "ooo, uit-o pe andrada" dar nu stiu daca el a zis sau vreun alt baiat. Faza e ca colegele mele se baga unde nu le fierbe oala si mereu cand il vad ii zic ca-l plac. Eu m-am certat rau cu niste prieteni deai lui si asta nu face decat sa se ingreuneze situatia. In alta zi eram eu cu doua prietene si prietenul lui i-a zis ceva gen "uite-l pe tocilarul ala" si el a zis "ai 3 aici, ce-ti mai trebuie?" si a aratat spre noi. El e un baiat foarte fitos (umbla cu ochelari de soare noaptea, se opreste la fiecare vitrina sa-si aranjeze parul, sta in tricou in mijlocul iernii, sa da mare cu ce scheme poate sa faca el pe skate etc.) si e prieten cu multi dintre golanii scolii de asta multe dintre colegele mele se cearta mereu cu el si cu gasca lui si nu putem sai intoarcem replica (daca el ne face proaste sa-l facem si noi) pentru ca vine cu gasca lui si ne ameninta. Nu l-am visat decat o singura data si atunci am visat ca eram impreuna cu el dar se comporta f urat cu mine sad. Pe cat e de dragut, cool si sexy pe dinafara pe atat de nesimtit, golan si needucat e pe dinautru. Umbla numai cu fete cu vreo 2 ani mai mari ca el numai de dragul de a se lauda si le schimba ca pe sosete si sunt constienta ca daca o sa fiu cu el o sa ma lase balta peste 1 saptamana dar pur si simplu ma topesc dupa el si urasca ca-l plac. Stiu ca nu ar trebui sa ma combin cu el (si prietenele mele mi-au spus ca nu merita efortul pentru un prost ca el) dar il plac. Cand il vad mi se inmoaie picioarele si simt ca-mi sari inima din piept. Nu pot sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca mereu e cu prietenii lui si el nu prea sta pe mess, facebook etc. Uneori ma mai intalnesc cu el in autobuz dar el mereu se uita la mine cand urca apoi merge cat mai departe de mine. Toata ziua ma uit la pozele lui pe fbk si mor cand ma gandesc ca nu sunt cu el. As face orice numa' sa fiu iubita lui love struck

Simt ca mor efectiv. Toata ziua ma gandesc la el. Ce sa fac? am incercat sa-l uit dar nu pot.
Multumesc la toti care ati avut rabdare sa cititi tot si care ati rasp.
Vot la toti si funda la cel mai bun si folositor raspuns. Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar am nevoie de sfaturi.
P. S. fara misto-uri

Răspuns Câştigător
| ingerashhhh a răspuns:

Spre mirarea mea spui ca il placi si pe urma singura afirmi ca nu ar trebui sa faci asta ca e golan si fitos.Trebuie mai intai sa te gandesti bine dar foarte bine la ceea ce vrei sa faci,pentru ca si singura realizezi ca dupa o saptama te lasa si revine la matragunele lui,in primul rand trebuie sa te iubesti si respecti pe tine insuti,eu zic sa il lasi cu ifosele lui in pace,cauta la el niste calitati rele ca sa incepi sa il displaci si sa uiti de el,incerca sa privesti si alti baieti,pentru ca baieti sunt mii si sunt si baieti buni nu numai needucati de genul asta,cauta un baiat care sa te merite,nu unul care sa iti dea sperante o saptamana si pe urma sa te faca sa suferi,daca ajungi la etapa de a te combina cu el si pe urma te desparti o sa iti fie si mai greu,atunci sigur nu il vei putea uita si o plangi intruna,mai bine renunta, urasteai, displacel.Asta e parerea mea acum decizia o iei tu,multa bafta si fii tare,te rog sa anunti cum ai procedat, o sa tin pumnii pentru tine, te-am pupat ai grija de tine

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Paaaii.eu zic totusi sa iti aranjezi o intalnire cu el si sa discutati serios.In preajma prietenilor lui se comporta ca un fitos si etc dar probabil ca daca ai vorbi cu el intre patru ochi puteti lamuri situatia sa stiti fiecare ce aveti de facut.Important este mai intai sa-l descoperi sa vezi ce-si doreste cu adevarat de la o fata pentru ca daca tu nu stii ce sa-i oferi(nu ma refer la sex), daca nu stii cum sa-i vorbesti si cum sa te porti cu el, nu ai nicio sansa in fata lui. Daca el e popular, fa si tu ceva sa fii populara. uite, de exemplu invata niste scheme cu skate-ul tongue canbd prinzi momentul, provoaca-l si chiar daca o sa pierzi in fata lui ca banuiesc ca le are destul de bine daca se lauda, o sa rada cat o sa rada apoi din certuri puteti ajunge la ceva frumos.In general, oamenii care cearta si isi spun vorbe urate unii altora(2 persoane de sex opus), isi spun aceste vorbe doar in preajma prietenilor sau altor oameni pentru ca ei, cand sunt singuri, se plac happy Iti spun aceste lucruri din propria experienta.Totul a inceput in clasa a5a cand ne bateam ca prostii cand erau si colegii de fata si cand eram singuri vorbeam frumos unul cu altul si ne comportam ca si cum eram impreuna dar...NU eram. Dupa 1 an jumate de cand nu ne vazusem, mi l-a adus directorul la scoala(eu eram intra8a si el a9a, eu pierdusem un an in Italia)si eram amandoi foarte fericiti, ne-am tinut in brate de nu ne mai putea desparti directorul si ne-am mai intalnit dupa incva un an si. am discutat doar.Din pacate pentru el, nu suntem impreuna pentru ca.eu mi-am gasit pe altcineva cat n-am tinut legatura cu el dar daca m-as duce acum sa vb cu el despre chestia asta, ar fi foarte incantat.Esentialul la toata chestia asta e ca trebuie sa discutri cu el si daca poti.sa incerci sa-l faci sa se maturizeze ca daca e laudaros.nu e matur laughingsper ca ai inteles ceva din ce am zis.eu nu prea am inteles cand am scris big grin

| Change a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa te obosesti.Ii iubesti exteriorul iar interiorul nu.Decat sa suferi mai bine lasa-l pe "fitos" in pace.
Dar poate esti tu aceea care il va schimba (daar este aproape imposibil).
Daca vrei neaparat sa fi cu el(sau sa-l cunosti mai bine caci poate aparentele inseala si se comporta asa datorita anturajului) atunci te duci la el si ii spui ca vrei sa vorbesti cu el(in 4 ochi) si iti iei inima in dinti sau pur si simplu ii spui cat de arogant si toate cele il consideri, cu siguranta va fi atras de asta caci din cate spui nu prea i se spune).

| CherryGirl67 a răspuns:

Mai fato mai renunta ca ai pus intrebarea asta creca de 10 oriwinking

| Lara_6869 a răspuns:

Alegerea depinde numai de tine.Vezi cum e el.Desi tipi astea ''numai cu fata in oglinda'' nu sunt asa rai, pot fi usor imblanzi-ti.Asa este '''al meu'', cine il vede de afara il vede exact cum l-ai descris.Insa diferenta intre mine si este ca la mine este ca si fratele meu, tu esti o fata din afara.
Nu stiu cat de ajuta dar pot sa iti spun ce zice al meu. Ultima oara cand a aflat ca il place o fata, m-am interesat eu despre ea si am aflat ca e fata buna, cuminte, o.ca si i-am spus sa nu se bage fiindca stiam ca el raneste fetele.Asa sunt ei, baietii ''V.I.P''.Nu ii intereseaza ce crede o fata, vor doar sa se distreze.Desi sa stii ca si lor li se mai intampla sa le cada ochii pe o fata si tocmai aia sa nu vrea sa fie cu el fiindca ii stie reputatia.
Eu iti spun, fiindca dupa cum vei, eu cunosc foarte bine acest tip de baietii.Nu te baga! Stiu ca eu greu fiindca si eu as vrea sa fiu cu al meu.Dar tot eu stiu cel mai bine ce face el cu fetele.
Imi pare rau ca sunt probabil al nu stiu catelea om care iti spune asta.
Dar spre binele tau incearca sa creezi un zvoun cum ca nu l-ai mai placea, ca nu iti plac fitele lui si nu stiu ce.Asta sigur o sa ii atraga atentia si sa vezi cum va devini interesat.Brusc cineva nu il mai place.Deoarece sa fie placut ii antreneaza si ii mentine orgoliul.
Sper ca te-am ajutat:*