| ĄŇÐİ a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri de dragoste si triste... fundita la cele mai frumoase happy

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Sper ca astea iti plac:
Buna.
Sper ca o sa-ti placa aceste statusuri:
Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face ssa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput
Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca...te va iubi mereu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donat a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi,iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt
mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

n aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam
Sa gasesc rasp nu reuseam
Pana kand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiam

Pana kand te-am revazut
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminik din nou era...

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca,viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti kand simti ca doresti
Esti linistit atunci kand esti iubit,
Esty fericit kand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste...

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe...
Noaptea nu mai e asa aproape...

Cu aceste versuri
Versuri ale poeziei
Doresc sa va impartasesc gandurile mele
Care fac parte din momente ale vietii mele
Sunt adevarat si cred ca asta le va sp [e toate!

Suntem multi care spunem ca iubim , dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da , de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi , de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost , ai renunta la tot pentru el , ai ierta orice numai ca sa fie bine , desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii , le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns , iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti... totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.
" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

" Y will always love the false image i had of you… "

" Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "

" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA!

" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

" Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc ! "

" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

" Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

" Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

" Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

" Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC ! "

" Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste si acela sunt EU "

" Inima-mi plange cu suspine fiindca tu nu esti langa mine. Stiu departarea este grea dar te rog nu ma uita ! "

" Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo… "

" Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga… "

"Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "

" Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?! "

" Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel… "

" Orice drum parcurs, e mai frumos in doi… "

" Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

" Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

" I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine… "

" In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata ! ! "
Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]

Si cu toate astea.tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vine
E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat . Iar eu voi raspunde ,tu m`ai provocat!
Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic
Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
Ma prind de mana ta,te aduc in lumea mea
Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !
I love to be loved by you
Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te dor
Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
E greu sa ma gasesti, usor sa ma pierzi, si imposibil sa ma intorci
Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu !
O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goii ca se învârte ceasu si nimeni nu.l poate da înapoi
Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur
Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
Nu`i nimic.Te iubesc !
Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul, tu esti doar personajul, eu fac tot filmul.
Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios
Tacerea a raspuns in locul tau
I need you here with me. Cause music makes me free
Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.

Daca vrei sa ma cuceresti, Invata sa iubesti.
M`ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat
mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad

Te-am iubit,dar tu.ai plecat si mi-ai luat sufletul.

Si pun pariu ca ti-ai dorit candva...ceva ce n-ai putut avea...si te intrebai cum oare doar altii pot sa zboare.s-ajunga ei la steauaaaa ta!

Daca esti desteapta, lumea e a ta. Nu lasa pe nimeni sa-ti atinga inima

Gaseste-mi loc in inima ta.

Nu e nimic,Sunt obisnuita,Pic sa ma ridic,o iau d la capat cand prezentul nu`mi ofera nimic .

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor,copleshitor ma strangi la piept
Nu o lasa sa plece , stii ca e singura kre te intelege !

Astăzi eu îţi mulţumesc,ai tot ce îmi doresc,imi faci frumoase zilele,nopţile ! Astăzi ai iubirea mea,nu te voi lăsa,tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Citeste, retine, baga bine in cap ... sh nu uita nici intr-un veac ... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

o fata , nu o lasa ca tine la tine , Te iubeste si tot ce face , face pentru tine !

Certurile stii ,faze , prostii .Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici ...Ai uitat ? Vrei sa`ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC !

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca . N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

Sa faci diferenta intre mine si ele. Toate te vor, dar nu te vor iubi ca mine.

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it

Tot ce se intampla sa ramana intre noi.Si peste toate sa trecem amandoi...Sa-mi fi aproape in noptile cand n'am somn,sa imi spui ce vreau s'aud si sa adorm.

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. "
Ma trezesc si realizez ca esti ce`mi doresc, doar langa tine pot obstacole sa depasesc, visele toate sa le indeplinesc. Te iubesc! Sper ca ti-am fost de ajutor
To love someone is to see a miracle invisible to others ...
You're the tear that falls of my face and brakes in my hand.you're love
The distance makes us be far away but makes our hearts be closer...I stay alone,I hear my heart beating,all disupears with the sadness in your soul

Every day withouth you...is like the world without the sun
If I will tell you I like you,it would be a lie.I love you with all my spirit
My life is yours...The love I carry for you is more powerfull than anything and you.You are the princess/prince of my dreams
Love is like the snow.it falls easy,it makes you freeze and then it dissupears
I love you.I love you...I love you...This withouth any other words
Love is an element of nature full of imagination
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Vrei să conduci lumea alături de mine?
Marile incendii se nasc din scântei mici
Te iubesc şi te voi iubii mereu, eşti sufletul din mine, eşti viaţa mea şi sper ca mereu să fie aşa…
Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X
În iubire nu există mai mult sau mai puţin. Energia se întemeiază pe iubire, dar iubirii nu-i poţi porunci.
Fără iubire riscăm să ardem singuri pe pământ şi să nu ajungem niciodată la soare.
Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "
" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "
" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

" Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "
T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…
Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

Sarutul tau inca il mai simt pe buze … ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti … lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

Sunt doar niste cuvinte
Ce-mi aduc aminte
De ceea ce spuneai atunci cand te-am cunoscut
Si inca alte cuvinte care-mi intra-n minte
Cand cu tine sunt si-mi place sa le aud

Daca dragoste nu este…. atunci facem!

Te afli pe marginea prapastiei… ti-e frica… dar esti nevoit si te arunci… la inceput nu iti dai seama dar plutesti… mai ai niste hopuri de trecut si ajungi la fund… se vede o lumina si esti curios…. de odata te lovesti de REALITATE si ea ti-o trage!

IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca este frumoasa sau trista… IUBIREA exista…

Te-as trage-n piept, daca ai scoate fum. Daca-ai avea clorofila, te-as iubi. Acum, Dumnezeu mi-a dat minte si lumina, bunicul mi-a lasat Secretul Din Gradina.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

Plecat in cautarea drumului spre inima ta!

‘`’[;x]Te urasc pentru ca o singura viata nu imi ajunge sa TE IUBESC:X`.`!

.:.[;*]Pe lumea asta tu esti un inel
Iar eu deasupra-i piatra pretioasa,
Esti iarba care creste la parau
Iar eu deasupra-i roua ce se lasa.[;x].:.

`.`:X:Un sufelet cald sa ma inteleaga
L-am cautat o viata intreaga
Sa fie al meu sa fiu al lui
Azi se-mplineste visul meu!`.`:X:

[[[]]]Sa ai somnul usor si visele senine si poate sa ma regasesti intr-unul dintre ele![[[]]]]

.~.[]Parca de-o viata esti alaturi de mine
Si-ti cer acum aceleasi saruturi pre fine
Ce ma iau, ma duc si imi cer`
De fiecare data in tine sa sper!~.

~__*Ai grija de zambetul tau
De buzele tale
De sufletul meu
Ai grija de inima mea
Ai grija de noi
Si de dragostea noastra*__~

~_ Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia``
Din lacrimile pamantului sa nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea:X~`.`.

`/`ORICE COPIL ARE O FLOARE si daca i-o stropesti cu dragoste
si lacrimi vei primi tandrete si IUBIRE...pe care mi-o doresc si eu...;x`,`

‘/ ‘: (Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!’/’; d

`: (`Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si in inima mea. Cum altfel, daca te iubesc?

[;x]Fara iubire nu exista viata. Ma bucur ca te iubesc si astfel traiesc!:X
:X:XIti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine de
fiecare data cand am avut nevoie de ceva,
dar si in clipele de fericire. Te iubesc !:X:X’`’

‘_’: )IARTA-MA DACA TII DOR,UITA-MA DACA TII BINE,CHEAMA-MA DACA TIE GREU,
EU TE PASTREZ MEREU IN SUFLETUL MEU(‘:X _ :X’).

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor
Am incercat dar nu te pot uita asa usor.
. Mor incet...
simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de
la inceput, suferinta sa dispara...":X:X

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma|
Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem
ca De tOt PraFul Sa sE aLeaGa.;("

Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`
I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!:

`:X`Cu toate astea tu stii bine ca
0rice ar face pan'la urma tot
La tine vine...asa ca ai grija
De el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"……

…:::…Sunshine,I can call you my baby boy te iubesc !:::…

There's always that one person, that will always have your heart.

:*"Dacã-ti atingi propriile teluri,
Vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati.
Nu are importantã, tu realizeazã-le.:*

{}Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

.:X.Aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine "
Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... .

♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori !Dar numai tradafirii imi dau fiori ! . . ♥"

Inca il visez cum eram odata afara...Cum vorbeam in fiecare seara

bucurativa de ce a mai ramas din 2010... impacativa cu cei cu care v-ati certat ca nu e bine sa intrati in 2011 certati. ok. si prin asta scuze daca v-am gresit cu ceva.

plecata pana la Mos Craciun...avem niste afaceri de rezolvat

All I want for Christmas is yOu :X

un inger mic din cer coboara.se roaga-n taina apoi zboara.un zambet cald el iti trimite,o raza calda si trei cuvinte:La Multi Ani

Cand ultimele zile cad, Din miile de calendare, Se-aprind stelute-n crengi de brad, Ca semn de mare sarbatoare, Cand toti ureaza celor dragi, Cuvinte de iubire, La fel va urez si eu acum: MULT NOROC SI FERICIRE!CRACIUN FERICIT! !

iata al nostru mos istet,mititel si nataflet,a ajuns cand nu credeam cu cadouri pe la geam,zambitor si panditor,si cu nasul rosior,ma rugat sai spun pe bune unde stai sa dea de tinen,pe fereastra usurel,cai batran si mititel,in casuta sa iti intre cu cadouri multe multe

Vad viata-n alb si negru, cand visez, visez color!

Doare sa iubesti pe cineva care sa nu te iubeasca la randul lui, dar cel mai dureros este sa iubesti pe cineva si sa nu gasesti niciodata curajul de a-i spune ce simti

Mi.e greu sa visez la infinit fara sa dobandesc un vis implinit

Visezi la nesfarsit pana la un moment dat cand stai un pic si spui"nu am realizat nimic"

Pe zi ce trece ma maturizez, doar sufletul imi pastreaza copilaria si amintirile trecutului...

La aceasta cumpana dintre ani, lasa sa treaca prin fereastra sufletului tau, magia sarbatorilor, lasa-te cuprinsa de fericire si bucurie si ramai asa pentru tot restul vietii. Fii raza mea de soare si lumineaza-mi aceasta trecere, vino cu mine in lumea dragostei fara sfarsit.

ÐЯαgσsтe = дтяacţie тяecăтσαяe uяmαтă de тяadiţiσnαℓuℓ "Du`тeee DяαquU!"

Tu mi'ai luat si inima si-ai dat-o pe nimic.Zic: oficial esti inamic!

Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste ci numai senzatie de atasare.

N`au ramas decat amintiri, tu te`ai schimbat. M`ai facut sa plang prea des, am renuntat!

Nu-nteleg, doar o voce-mi spune "vei regreta",si ma-nfioara faptul ca e vocea mea.

Nu sunt asa cum ai vrea`!Iubeste`ma pe mine nu imaginea mea`!

Educata de destin, simt mult.arat putin!

Imi doresc cu ardoare de Craciun, si in toate clipele vietii mele, sa am in preajma, cu trup si suflet sau macar cu gandul, persoane fericite, iar tu, oricine ai fi, esti una dintre acestea.

Stiu ca fost un an greu pentru mine, si acum ca se aproie de sfarsit, trebuie sa-ti multumesc tie pentru ca a fost mereu alaturi de mine. Sper ca vreodata sa-ti pot arata aceeasi prietenie afectuoasa.

Ninge si cumpana anilor se va rostogoli magic in scurt timp, de la un an la altul, moment in care iti asterni visele pe capul de pod al sperantelor. Iti urez sa ai sarbatorile frumoase si luminoase, pline de caldura si implinire!

Un ren cu nasul rosu, cum e fesul lu' Mosu ... Un mos cu barba alba ce bate la ferestre Vine sa iti aduca o noapte instelata - o noapte de poveste.

Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun

♥Acele clipe petrecute impreuna

S`au spulberat ... !♥

♥N-am cum sa uit prima noastra intalnire si nici privirea ta care voia sa spuna multe.♥

♥Suntem tot impreuna chiar daca am luat`o pe alt drum.♥

Vise, sperante, zambete, lacrimi, certuri, impacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, injuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura.

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

eii se prefaC ca ne iubesC iiar n0ii ne prefaCem ca ii credem! =x

Prea perfect pentru` miiine! Prea perfect pentru nOii! Ciiiudat dar dupa plOaiiie` viine sOarele apOi! :X

Haiii sa atiingem limiitele! Sa zambim la cer! Sa ne lipiim buzele! Sa ne lasam mainiile in aer! Sii…sa fie realiitate! Nu iara un viis!

Iara tuu? Iara nOi! Iara vara! Iara nOi dOi! Iara impreuna! Dar…gata? Gata cu furtuna din suflet? Prea ciudat! Dar accept ideea!:X

Vreaw sa fie cum era Odata! Eu o simpla fata! Tu tOtu` pentru miine! Dar e destula suferinta! s.O lasam asa! Sigur asa.i mai bine!

Imi reviiin putin. incerc s.O iau de la inceput. n.are rOst sa ma compliiic cu lucruri din trecut. te.am iubiiit . sau poate nu. nu te iubesc. saw pOate . da. dar nu maii cOnteaza.

Timpu` se scurge`n

[RELUARE] . =X

Nu descuraja niciodata pe cineva care progreseaza, indiferent cat de incet o face.

mi s`au dat multe fara sa cer e adevarat.da` mi s`au luat mult mai multe fara sa fiu intrebat

Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte . Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

Azi nu ! Sunt mort . Închid telefonu` si las mesagerie. Asa cã domnul / doamna, vã rog revenitsi . Azi, faceti-vã cã nu mã stitsi !

Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost !

Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant !

Ãsta e drumul pe care l-am ales în viatsã si n-o sã las pe nimeni sã îmi stea în fatsã ! N-am nevoie de sfaturi sau de pãrerea ta, trãiesc cum vreau, fac ce-mi place . E viatsa mea !

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca . ! daR. cand pleaca . pleaca cu o bucata din inima ta . Imi aminteSc. de atatea ; sinceR. chiar mi-e dor ...

"➟ вσχєℓє ηє dαυ ƒiσяi`. νiвяєzα ραηα.η zσяi`. ѕн`ℓσcυℓ є idєαℓ`. σ ησαρтє`ƒαяα єgαℓ` !

Te-am iubit.Credeam ca si tu ma iubesti.Dar m-am inselat.Fiecare zi petrecuta cu tine a fost o zi pierduta pe degeaba din viata mea.Tu ma foloseai.Dar azi iubesc din nou.Iar tu suferi.

Deja-i tarziu , afara sa-nserat! Cu chipul tau in minte nici nu am observat. Off de-as putea ramane in lumea de poveste.O lume doar a noastra , perfecta asa cum este!

Life's a dance you learn as you go, sometimes you lead, sometimes you follow. My life is better left to chance,I could have missed the pain, but I would've had to miss the dance...

Iubimm. Gresim . intr-un final ieRtam` !

Eu nu uit niciodata!Tine minte asta!Niciodata n-am uitat nimic-niciun fapt,niciun nume,niciun chip

Chiar daca mi-ai frant inima in mii si mii de bucatele,si cea mai mica din ele poate oferii iubire cat sa umple cerul intreg de stele!`

Am trăit un vis plin de culori Un vis trăit lângă tine

Si eu am plans,si eu am ras Si eu am rabdat!Insa ,si cu lacrimi in ochi Tot am luptat! ;x

Poti da fara iubire...dar nu poti iubi fara daruire...
1. Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…
2. Dragostea adevarata e unelixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…
3. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!
4. "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata…
5. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…6. Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
7. Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving…
8. Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta…
9. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…
10. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti .off ma apucat melancolia
-Nu stiu ce sa spun ! Nu stiu ce sa cred , de cand te-am vazut ma-ntreb : Ce naiba-i cu mine ?! De ce-n fata ta ma pierd ?!

-Ce parte din "Te iubesc" nu ai inteles'o?

-Nu-mi pasă atât de mult… pentru că spun ceea ce simt

-- Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente!

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

-E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara

-I need you here with me. Cause music makes me free \:d/

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

-Zambetul ei.Nu il poti uita nici daca vrei.

-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine ;-<

-Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste

-Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine

-Spui ca ma iubesti,sper ca nu te minti

-Zeci de gesturi,mii de vorbe de sute de ori.Orice ai face,ramai in sufletul meu

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat

- S'ar putea sa nu intelegi de ce.Dar da'mi doar o clipa si'am sa'ti arat cum e

- Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate

Fericirea o face pe femeie frumoasa si dragostea o face fericita. Iubirea este adevaratul fard al femeii.

Desi am trecut prin multe ,suntem inca impreuna,Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!

As vrea sa fiu aerul care-ti atinge trupul pentru o clipa. As vrea sa fiu acel ceva neobservat, dar necesar.

Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis…

Zi-mi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul :X

Il iubesc. Stii dc? El nu numara pe degete calitatiile. El e total diferit de ceilalti . El ma intelege, ma ajuta, ma respecta si ma iubeste!

redeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine ?

El iubeste fiecare pistrui, fiecare curba, fiecare centimetru de piele care apartine de tine în întregime, El este real, el este cinstit, si el te iubeste pentru ce esti tu!

Te-am ales sa te iubesc Ca am sa-ti indeplinesc toate dorintele, o sa am grija de tine. N-am sa las niciodata ca zambetul tau sa dispara de pe chipul tau. In vremuri bune sau grele vom fi intotdeauna impreuna. Asa cum genele nu se despart niciodata de ochi. Tu vei visa, iar eu iti voi implini visele. In caldura arzatoare a soarelui, eu voi fi umbra ta. Iar cand iti va fi frig, iti voi oferii caldura. Cand ploaia te va deranja voi schimba directia norilor.
1. Te iubesc pentru ca ma faci fericita ,te iubesc pentru ca nu as putea trai fara fericirea pe care tu mi-o daruiesti in fiecare zi ,te iubesc fiindca existi.

2. Imi doresc sa fiu un inger,sa te apar de tot ce e rau,sa te inveselesc atunci cand iaesti trist,sa te incurajez atunci cand tie frica,sa te fac sa intelegi ca eu te iubesc ,dar din pacate nu sunt inger,ci doar un simplu om ce te iubeste

3. Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea; daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua; daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu? TE IUBESC!

4. Daca ar fi sa ma tansform m-as transforma intr-o lacrima de-a ta,sa ma nasc din ochii tai ,sa sfarsesc pe buzele tale.

5. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa,IUBIRE…

6. Cand inchid ochii imi imaginez ca esti cu mine si ma tii strans in brate. iti simt caldura si dragostea, dar cand imi deschid ochii imi dau seama ca sunt singur intr-o incapere in care razele soarelui nu patrund din cauza norilor inegriti de durerea scursa din sulfetul meu pentru ca tu nu esti aici….

7. Mi-e dor de tine. De buzele tale senzuale… Vreau sa te am aproape, sa te strang in brate, sa te sarut. Sa ne contopim amandoi intr-un sarut pasional. Sa ne imbatam cu dragostea ce ne imbratiseaza, toata noaptea. Dimineata, sa ne trezim imbratisati si sa o luam de la capat.

8. Cineva a spus, ca ora are 60 de minute.
Cineva a spus, ca minutul are 60 de secunde.
Eu spun, ca fiecare clipa petrecuta departe de tine este o eternitate

9. Ar fi pustie lumea fara tine ,si lipsa ta ar fi un vesnic chin si nu-mi doresc decat sa fiu cu tine ,mereu in brate sa te tin.De aceea nu ma-ncumet sa-ti dau pace ,legati pe viata vreau sa fim mereu ,caci fara tine nu stiu ce s-ar face ,in ceas de seara ,singur trupul meu.

10. Doar zilele au nume.Noptile nu ,ele sunt doar acele umbre ce leaga intre ele clipele ratacte ale vietilor noastre.

11.Daca as fi apa nu as avea nevoie de lacrimi.Daca as fi foc ,nu as avea nevoie de caldura ,iar daca am fi impreuna nu as mai avea nevoie de nimic.

12.Inainte sa te cunosc nu credeam in basme cu zane si printi. Acum ,sunt sigura ce ele exista si ca noi doi facem parte din ele.

13.Intr-un teanc de carti, eu sunt asul, tu esti dama… Ne prindem intr-un joc firesc, te iubesc…

14.Urasc apa ca atinge buzele tale din care am vrut odata sa beau, urasc vantul pentru ca iti atinge parul, urasc lumea pentru ca fiecare-mi fura cate-o particica din tine, urasc timpul pentru ca fiecare clipa din zi si din noapte este aproape de tine.Curios, oare pe tine de ce nu te urasc?
Pentru ca te iubesc!

15.Inima mea bate,si fiecare bataie pe care o simt e pentru tine.Sufletul plange,e trist ca nu esti langa mine.Corpul,simte lipsa prezentei tale aproape de mine.Mintea e goala,ratacindu-se mereu in mine,departe de tine.O lacrima cade,obrazul imi arde,e PENRTU TINE.

16.Mi-as dori sa fiu o picatura de sange,sa curg prin venele tale,sa ajung la inima ta si sa raman acolo pentru eternitate.

17.As vrea sa iti daruiesc un sarut sa fie etern, sa iti scriu o poveste, unde sa fii tu printul fermecat iar eu printesa din castel, sa ma iubesti, sa te iubesc si niciodata sa nu ma uiti.

18.Nu te speria sunt la spital pentru ca mi-a gasit ceva in inima, dar fii fara griji pentru ca operatia nu le-a reusit… Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo esti tu, si acolo vei ramane !

19.Ce esti tu fara mine, cand nu ma ai desi-s a ta? Te rog sa ierti durerea mea, iubirea mea… iubeste-ma, sunt doar a ta! Eu nu te uit dar tu pari ca da… si totusi… te implor nu ma uita !

20.Te vad printre stele, ochii tai sclipesc ca ele, tu esti soarele si luna, bucuria vietii mele ,de-as avea putere sa privesc in ochii tai si sa-ti spun ca TE IUBESC, crede-ma ca nu glumesc.

21.De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochiul. Cand inchid ochii te vad pe tine!

22.Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti… Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu…

23.A mai trecut o ora si inca te astept. Mi-e prea dor de tine. Nu pot sa inchid ochii de frica sa nu te visez. Pt ca daca te visez, e grav… nu o sa mai vreau sa ma mai trezesc.

24.Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…

25.Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeau usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.

26.Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… Asa ca atunci cand esti singur adu-ti aminte ca cineva, undeva se gandeste la tine…

funda ?

pa,pa

5 răspunsuri:
| bogdan74688 a răspuns:

Iubirea e doar o iluzie, sexul o simpla placere.

Decat ca un cuplu prin durere, mai degraba singur prin fericire.

Decat sa plang pentru tine, mai bine ma bucur pentru mine.

Decat o lacrima din cauza ta, mai bine un zambet, pentru fericirea mea.

-

Daca ai trait fara sa iubesti, inseamna ca ai trait degeaba.

Prin fericire treci de tristete.

Ne vindecam de iubire prin iubire.

| Biuka a răspuns:

Vrei sa incerci dar nu ai curaj.vrei sa ma atingi dar totu`i un miraj.renunta la vise sunt lucruri interzise

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Asta-s eu,n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Cele mai inteligente minti,actioneaza inteligent.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Ador ca sunt atat de mica pe langa tine.Ador ca ma simt in siguranta langa tine.Ador fiecare atingere.Ador diminetile cu tine.Te ador pe tine!

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentza Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."

"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetitza pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonu-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

Îmi e dor de tine.de căldura ta...în zilele când mă culcam cu tine...draga mea pijama

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

Iti place sa fi mangaiat? Sa fi atins si sa fi pipait? Si. Sa fi incins? Iti place respiratia celuilalt langa urechea ta? Sa iti respire pe gat sau pe fata? Iti place sa incerci pozitii noi? Sa incepi rece si sa sfarsesti cald si transpirat? Ia AUTOBUZUL!

Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present.

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe."(Nicolae Iorga)

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." (Georges Brassens)

"Nimic nu e departe cand iubesti."(Eliade, Sarpele)

"De la sublim pana la ridicol nu-i decat un pas."(Tudor Vasiliu)

"Iubirea unei femei, se stie ca

Este un lucru dragut dar si de temut."( George Gordon, Lord Byron)

"Time is money !"

It's ok, i got lost on the way but i'm a supergirl,and supergirls don't cry

Dear God, make me a bird, so i can shit on everyone!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta.iubesc p cine ma iubeshte.

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleaseu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva •?-+ •»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•

» •O arzi nemotivat de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat• »»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X

"uiTa`te atent nu InSiSteNt priVeStHE dAr nu aTinge tE pOt resPiNge ! viseaza dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

? ?draga nu ma privi cu ura spui te iubeshte dar eu sunt mai bunaa.j Inca ceva papusha e o diferenta intre mine si tine.Eu nu am sange de tarfa in mine.Asa ca tine[]

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

A pretty girl can kiss a guy, a bird can kiss a butterfly, the rising sun can kiss the grass, but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…

Am învaţat că este prea greu să-ţi dai seama unde să tragi linie între a fi amabil, a nu răni oamenii şi a-ţi susţine părerile.

Am vrut sa scriu pe zapada "te iubesc",dar a continuat sa ninga si nimeni,niciodata n-o sa stie ce au scris infriguratele mele degete,nimeni in afara de mine.

Ai vrut sa fugi si eu nu te-am lasat,ti-am frant aripile si te-am incuiat,nadajduind ca intr-o zi vei fii al meu.Intr-un tarziu,lipsita de speranta,ti-am redat libertatea,iar tu te-ai oprit din drumul tau grabit si m-ai privit o clipa,numai o clipa si ai plecat...In urma ta visul meu a fugit dupa tine,dar nu te-a putut prinde.erai prea deja al alteia!

tu vei fi mereu langa mine ! timpul ce trece va sta si rasaritul si apusul ! poate se vor saruta

iubirea te face sa plangi cand inca nu sti ce sunt lacrimile , lubirea te face sa razi in intunericul noptii, purtanduti visele pe aripile de fum ale zorilor

credeam ca ma iubesti , credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, dear fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum , ar fi un alt inceput , sau sar alege scrum...

Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!

Aici Sunt de toate kiss Sper Sa-ti placa ceva hee hee

| Dyony01 a răspuns:

De ma vei lua Doamne de pe pamant, te iert ca mi-ai dat viatasad...cum vrei sa ai daca nu-ti doresti, cum vrei sa ai daca nu iubesti?cryingpup:*love struck

| Andreea_1756 a răspuns:

M-ajuti sa trec peste momentele grele Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.

Si'odata Cu Timpul Sper Sa Ramanem La Fel Si Daca Trecem Prin Noroi Ne'Oprim Sa Ne Jucam In El .

,Au fost si certuri, si nu pot minti,Dar supararea nu tinea mai mult de`o zi

Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri ! winking

Mii de ganduri ma tot urmaresc ! love struck"

●. Fata ce frumOasa esti si cand plangi si cand zambesti.

Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL

ღ •(-• Fèrïçíréα thα é βℓøÑdå ℓümêα pøαtè s zïçå ¢é'o vréα cu ñû tzï çont dê vørbå •(-• ღ

Iti spun ptr` a mia oara : fiecarE zi cu` tine` eSte extraOrdinara

El are grijsa de mne . Sa fiu` frum0oasa jsi sa arat` binee` ! Jsi ma respeCta` pentru ca sunt inCapatsanta`luii` miCa` !

O vrei asa cum este ea`. :-x Esti norocos ca e a ta`.[●๋•]"

.Snt nebuna ta, stii, dauu t0ata lumea nebuna s` te tsin d` mana sh s` radem impreuna ;x

* Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :XShi cat de greu mi-ar fi sa te parasesc... !>big grin < *

Sunt zodia leu, stii si tu ca nu prea dau in spate ! Ca un leu merg inainte chiar daca merg pe coate!

Vreau sa ma iubesti cu adevarat . sa stai mereu langa mine , nu m`am saturat de tine !

Mereu spune: " Daca nu tu atunci cine? "

Imi d0resc så trec prin råzb0i in d0i , n0i d0i , d0i c0pii care viseazå la s0are dupå pl0i !

Numai cu tine'am trecut peste tot [razand si plangand]

In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii.

Cea mai buna dovada a dragostei este increderea.

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi" :X

Fericiti pentru ca ne avem unul pe celalalt toata viata :X:X"

si nu uita winking orice s-ar intampla zambeste nu dramatiza"

Iubeşte.mă vara, când cerul e cel mai albastru

Şterge.ţi laCrima.Nu vreau păreri de rău.Soare va fi pentru noi MEREU :X

Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele love struck

2 inimi feriCite,de nedespartit love struck

Refuz sa cred ca visele raman doar vise! straight face

De Ce ToTul S`a TeRmiNat ? De Ce A TreBuIt Sa CreStem ? ! Nu StIu ! PaRca Mai FrUmOs Era La StAdiUl De CopiI

Fericirea-i un lucru mărunt/ E o aripă care vibrează

Toti iti vor binele.Nu ti-l lasa furat !

Fiecare minte e o fabrica de vise ,crede frate in ele daca nu sunt compromise

~ Nu ma vei cunoaste niciodata cu adevarat ~

Adevarul doare ,cat ai fi de tare . straight face

Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Si e normal sa fiu asa,Cand de la cei dragi in loc de sfaturi auzeam:"E treaba ta ce faci!"

M-am săturat să mint, să mă prefac,să fug şi să rănesc, iubire să nu găsesc,am decis să fac ceva inteligent,să uit complet şi să trăiesc pentru moment!love struck

Fiecare are un vis,un nume,si o poveste de scris. Are o viata de indurat,o secunda si s-a terminat !sad

Unii prieteni intra in viata ta cu un motiv.iar altii doar pentru un anotimp:-|

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama!winking ,dar daca maine dispare,ai sa vezi ce mult inseamna . oh go on

Altii au disparut, dar inca-mi amintesc cu drag de ei in ciuda faptului ca-i vad doar in fotografii. Ii respect pentru c-au fost acolo intr-o zi

Nu alerga dupa ce nu poti simti Pentru ca nu te poti minti

Am crezut ca am lumea la picioare Am crezut ca tot ce e frumos nu dispare Am crezut ca impreuna trecem peste tot Dar mi-am dat seama ca nu mereu Iubirea trece si prin focsad

Tu nu iubesti,tu doar vorbesti,si cand e nevoie de tine,lipsesti!

Fericirea care nu durează, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant.

Viaţa este o piesă de teatru,iar noi suntem actorii ei .Jucăm cu rolul neînvăţat şi nu e nimeni să ne sufle când ne-am încurcat

Viata: O piesa de teatru, in care nu lungimea rolului conteaza, ci felul in care il interpretezi!

Am invatat sa am rabdare. Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede-n stare.

Ea stia totul si totusi era de acord Si nu'l vedea ca toata lumea,un simplu vagabond!love struck

• E vis ?! Mαrfα !αt иu.l spulberα !

Iar am ieşit pe străzi în casă nu mai rezist.De astăzi ţin regim de vise, să te uit mi-am promis!

Da frate, vorbesc de mine, vorbesc de un copil,ce zicea ca dincolo de acel "nu pot", orice-i posibil`!

♥ Educata de destin Simt mult Arat putin

●Arată`i că o iubeşti,nu fii prost ● Pune`ţi draq şi tu o dată inima în folos`!●

De ce iubim doar ceea ce nu poate fi al nostru?

Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine. |""

Oare de ce te-as astepta un veac?La naibaaa! Dragostea e doar un fleac! b-)

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita ! cand esti bun esti luat de prost. !

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Mereu ne e dor de un alt anotimp.

Dar am încredere că într.o zi sigur voi reuşi, să fiu acolo undeva, şi tu să nu mă poţi găsi

Chiar daca mi-ai frant inima in mii si mii de bucatele,si cea mai mica din ele poate oferii iubire cat sa umple cerul intreg de stele!

Zambetul Meu fara Tine e un film prost regizat

Nicio viata n`ar fi de ajuns sa mai repar tot ce tu ai distrus!]"

Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie.

Prietenia dintre noi sa n`o lasam sa piara, sa fie ca un vis frumos al anilor de scoala

Stelele nu cauta sa fie faimoase, ele doar stralucesc .

Nu ne ramane decat sa zambim ca doi copii

Daca vrei sa fii iubita,fii cu el cat poti de rea,nu zambi atunci cind vine, nu plange cand va pleca

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Un suflet cald sa ma-nteleaga.L-am cautat o viata-ntreaga

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu:X

Vorbim la telefon si iti spun ca-mi este bine.te mint!Bine imi e doar langa tine!

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si tOate fara nici un motiv ! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste , Unde trebuia sa ofer indiferentSa ! ."

Nuu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tne. K fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita

Invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin... caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin...

Am presarat in jurul tau culori...ca un copil,o joaca nesfarsitahappy.

Daca ochii tai vreodata vor mai plange,daca pasii azi ti se intorc din drum,aminteste-ti tu,prietene,si spune-mi,un inceput nu e,nu-i un sfarsit de drum

Vad pe tavan un mare curcubeu,m-am ratacit iin universul meu,oricat de aiurea ti-ar parea,viata-i frumoasa cand stii sa profiti de eahappy!`

Si eu am plans,si eu am ras Si eu am rabdat!Insa ,si cu lacrimi in ochi Tot am luptat! ;x

M-am săturat să mint, să mă prefac,să fug şi să rănesc, iubire să nu găsesc,am decis să fac ceva inteligent,să uit complet şi să trăiesc pentru moment!

: є ѕιηgυяυℓ cє`н ρσαтє cαη∂ αραяє ѕα'мι тяιмιтα`н ρяσвℓємєℓє ∂єραятє

Am invatat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.

Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie...altora s-ar putea sa nu le pese...

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.

Am invatat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi

Am invatat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti.

Am invatat sa visez,dar in acelasi timp am invatat sa-mi tzin ochii deschisi caci realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu,dar o accept asa cum e.

Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta

Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat

Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie si unde trebuie, indiferent de consecintze.

Si te inteleg . sau macar incerc sa ma prefac . m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"

Desi am trecut prin multe suntem inca impreuna.Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana .
Sti ce ?! N`am venit sa ma cert ! Vrei sa repet ?! N`am niciun secret ! Revin la subiect ... : Ka nu vreau sa te pierd!
ne-am.CerTaT `ne-am ImPaKat dar...aM FOst mereu de InVidiaT.
Imi doresc sa fiu din nou cu tine impotriva tuturor.

¢яє∂єαтι ¢α ηє ∂єѕραятιм ∂ιη ¢αυzα вαяƒєℓσя؟ ∂ُ¢؛ٍé'يل ∂ےل¢ُ' ٍلےƒ؛ℓَے!
Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit:X
Impreuna stim ca o sa fim cat mai traim.Distanta ne desparte, dar noi nu ne despartim.
Oriunde as fi il port cu mine-n gand!

Prin cate au trecut au ramas am`2. !

La bine la rau,usor sau greu,dai mereu culoare sufletului meu

Din cauza ta , sunt atât de fericită în aceste momente!

A؛ vrea sم ‏inم capul sus tOate prietenele mele ,Sم ؛tie ca la greu o sم fiu ؛i eu cu ele! love struck

N'am niciun regret, n'am speran‏e de؛arte,cم mi'am pus sufletul pe foaie ؛i am mers mai departe.love struck

Între noi ؛tii , defectele sunt acceptate batting eyelashes , خntre noi ؛tii, nu vezi priviri arogante winking , خntre noi totul se-mparte love struck !

• Uneori mi-e dor de tot ce am trمit . dar stau ؛i mم întreb " oare chiar m-ai iubit ? "

• Iti amintesti cand mi-ai zis ca nu o sa fi in stare sa`mi faci rau?!Ai fost

• ~|~Sunt o mie de ganduri ce ma`ntorc la tine mereu fara tine e pustiu in sufletul meu|~

A fost o micم joacم parcم era o glumم ؛i bمgam doza de fericire din zi în sمptمmânم!

ھtiu cم uneori te-am cam supمrat , dar nu e vina mea cم-s încمpم‏ânatم , dar niciodatم n-o sم spun m-am sمturat , dimpotrivم o sم spun mereu te iubesc!

Fم-‏i timp sم iube؛ti tot ce e sub sOare. ;x

• Sa incepem cu inceputu`... De azi promit ca o sa sterg trecutu` . Incep o viata noua fara tine in ea

Zambeste azi, maine poate fi mai rau ! Traieste clipa, nu stii niciodata cand poate fi ultima

Se oftica fraierele toate ca m-am intors.Ati ajuns pe jos dati-va in zloboz.Ati crezut ca de mine ati scapat.Dar nu e proastelor chiar asa.Sunt mai aproape de el decat v-ati imaginat!