| n a întrebat:

Am nevoie de parerea barbatilor. Un barbat alinta o femeie doar in cazul in care o iubeste? Nu?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Chair daca iubesc sau nu, barbatii sunt foarte retinuti in ceea ce priveste modul de exprimare al sentimentelor, cel mult doar un gest tandru, stiu eu, mai deosebit poate sa-l dea de gol, atentie... "ca ar tine la Tine".
"Te iubesc"-ul acesta spus permanent, in orice imprejurare isi pierde valoarea a ceea ce ar trebui sa insemne.
Barbatul iti spune cuvinte frumoase cu adevarat, atunci cand face dragoste cu tine si "a prins acel ceva" in timpul actului sexual. Dar odata ce se da jos din pat, devine persoana de mai-nainte, cu preocuparile sale zilnice, dar fii sigura ca te iubeste.
Ai spus parerea barbatilor? Ah! M-a furat valul...
@BitterSweet mii de scuze, nu sunt de acord cu parerea ta in totalitate, iubire=dragoste, dar explicatia cu copilul este corecta.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu numai daca o iubeste. Ci si daca ii e simpatica, tine la ea, simte o nevoie de a o proteja ca pe o fetita.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, depinde cat de bine il cunosti.Ma refer ca ar fi fost bine ca inainte de relatie sa fi fost simpli prieteni; sa vezi daca minte, pacaleste, e delasator...etc.Asa e cel mai usorwinking D-aia nu-i indicat sa te arunci ca musca in paharul de vin!

| Bacemi a răspuns:

Nu neaparat. Unii le alinta pentru a obtine ceva mai usor. Atunci cand vezi ca face sacrificii pentru tine, ca iti acorda mult timp si e tandru da, inseamna ca te iubeste. Daca te alinta doar prin cuvinte nu inseamna mare lucru. Daca te iubeste iti demonstreaza asta in fiecare clipa.

| Anca a răspuns:

NU laughing
Un barbat alinta orice, oricand si din orice motiv laughing)

| Malvina24 a răspuns:

O alinta doar daca o iubeste(insa mie nu-mi prea place alintul alta... iubitul meu imi zice ''matzule'' la inceput nu-mi placea deloc, mi se parea ca suna ciudat-eu mata? in fine m-am obisnuit de 2 ani! acum ii spun si eu matzule! si ne iubim mult! Nu mai sunt baieti seriosi prea mult(sunt pe care de disparitie) dar exista -in special cei putin mai maturi trecuti de 17-18 ani, cei mici nu mai sunt ca pe vremuri! bine oricine poate sa te uimeasca!

| fabiola a răspuns:

Depinde de firea lui!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu numai, scopul scuza mijloacele...

| Arthur a răspuns:

Da. Dar nu confunda iubirea cu dragostea. Eu pot sa-mi iubesc copilul, parintii, sora, pot sa-i alint; dar nu pot fi indragostit de ei.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Nu, poate se da la tine ca multi altii.doar asa
sau poate vrea doar sa fie dragut depinde de barbat(baiat)

| poesia a răspuns:

Nu neaparat... poate vrea ceva de la ea

| Sniper a răspuns:

Depinde acum. Eu imi alint si prietenele ca sa le fac sa rada, sa se simta mai bine, sa le dau un pic de curaj, etc.
Difera de la unu la altu happy.

| Cristina20143 a răspuns:

Poate sa o alinte si la vrajeala in scopul de a obtine ceav big grin sau poate fi si din iubirea.

| blunts a răspuns:

Poate...

| marry88 a răspuns:

Da se poate si in cazut acesta daca o iubeste dar mai poate fi o alta varianta cand vrea sa se simta bine cu ea sau are nevoie de ea atunci se mai intampla varianta cu alintatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, exptind o gluma, nu alint decit in pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiutiu ce sa zic...pe mine yubytul meu nu imi spunea pe nume ci ma alinta mereu. Foarte rar imi spunea pe nume, dar si eu il alintam. Dupa parerea mea un barbat poate sa alinte o femeie si daca o iubeste dar poate sa o alinte si daca vrea sa obtina ceva de la ea.

| Biutzuca a răspuns:

Nu stiu is fata:-D

| serghey_3933 a răspuns:

Nu neaparat

| alexemc a răspuns:

Sau in cazul in care vrea ceva de la ea!