| LCD a întrebat:

"O femeie nu uita niciodata barbatii care i-a avut"
e adevarat?
iar in cazul barbatilor...
"un barbat nu uita niciodata o femeie pe care nu a putut-o avea"?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt adevarate ambele daca nu au altzheimer.

| Hmmmm a răspuns:

Este perfect adevarat.si mai e un citat care e perfect adevarat "o femeie nu uita niciodata barbatii cu care a fost impreuna in schimb isi uita unii prieteni...barbatul uita femeile cu care a fost impreuna in schimb prietenii niciodata"

| Ea12345 a răspuns:

Nu stiu de ce, dar tind sa cred mai mult varianta a doua.happy
Putem spune ca ambele variante sunt perfect adevarate, doar daca ne gandim ca o femeie are mai putini parteneri pe parcursul vietii decat un barbat(asta daca este o femeie respectabila si nu una,, usurica"), pe cand un barbat are mai multe experiente...(in mod normal), si atunci femeia nu-i va uita pe cei din viata ei, precum si barbatul isi va aduce aminte peste ani de acea fata care l-a refuzat happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pacat ca atata lume are atatea probleme cu intelegerea unei metafore. O femeie uita un barbat de care a fost indragostita si cu care n-a fost impreuna? Nu! Dar trece mai usor peste asta dupa o vreme, cand are pe cineva potrivit. Un barbat uita o femeie cu care a fost? Nu, dar nu va parasi o femeie pe care o iubeste pentru o fosta. Nu uita nimeni nimic, decat daca are probleme nasoale la cap. Si mie mi-ar fi teama de un scurtcircuit la creier cu atatea adevaruri universalewinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, n-o sa uit niciodata ca am ratat-o pe brigitte bardot cand era tanarahee hee de ce? pentru ca mi-e greu sa cred asta...acum am inteles.

| babygyrl a răspuns:

In cazul femeilor zic ca e adevarat, cred ca o femeie tine minte toti barbatii cu care a fost. Dar in cazul barbatilor nu stiu ce sa zic. Nu am auzit asa ceva, poate ei se ascund sa spuna ca le-ar fi placut sa fie cu X, dar nu au fost.

| den a răspuns:

Da! barbatiilor le este greu sa creada ca nu au avut-o pe x sau y si de aceea nu uita.

| Cleona a răspuns:

Eu cred ca sunt adevarate!

| Zorro a răspuns:

Pai nu o uiti nicioadata, dar nu iti mai pasa de ea atunci cand esti fericit cu alta persoanawinking

| brbcris a răspuns:

Cred ca sunt unele femei cu memoria incarcata bine in cazul asta laughing
si barbati de asemenea...