| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place un baiat foarte mult si nu stiu daca lui ii place de mine. Ar trebui sa vorbesc cu el sau sa il las in pace? Unele prietene imi zic sa incerc daca chiar il vreau, insa altele imi zic ca nu are rost ca e prea riscant. Eu sunt genul de persoana care atunci cand vrea ceva face tot posibilul pentru a il obtine dar sunt si o peroana careia nu ii place ca baietii sa creada ca sunt moarta dupa ei (orgoliul de fata)... si acum aceste doua lucruri sunt in balanta. Nu stiu ce ar trebui sa conteze mai mult. Deci ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce ar trebui sa vorbesti,de ce ar trebui sa-i confirmi ca-l placi si sa nu-l tii in sah?
Arata-i ca-l placi.
Dar nu-i spune.
E jocul cu care poate incepe dragostea,de ce vrei sa-l strici?
Priveste-l,zambeste-i,vorbeste-i,razi la glumele lui,reactioneaza placut la orice atentie a lui,ofera-i atentia ta,dar nu-i confirma nimic!
Martusirea ta trebuie sa vina dupa a lui,nu inainte.
Si veti fi foarte bine,el mandru ca te-a cucerit, tu fericita ca te-ai lasat cucerita!
Un joc minunat, cu multe batai de inima, cu mari emotii si incertitudini care cresc adrenalina, drumul cel mai sigur spre o iubire frumoasa!
happy

2 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

"sunt si o peroana careia nu ii place ca baietii sa creada ca sunt moarta dupa ei (orgoliul de fata)".Nu e adevarat ca este orgoliul de fata DAR daca un baiat vede ca esti moarta dupa el o sa te ia de fraiera si o sa fii ca si oferita pe tava pentru el! Lasa-l pe el sa faca primul pas daca te place, daca nu asta e! Te pup!

| anonimALCGL a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci dar sa nu grabesti lucrurile ca toate vin la timpu lor este foarte bine ca ai ambitie si ca faci tot posibilul daca vrei sa obti ceva dar chestia cu orgoliu este buna pentru inceput dar cand vei avea o relatie cu el Doamne Ajuta! trebuie sa lasi orgoliu laoparte si sa ii demonstrezi ca il iubesti