| DeadAndHate a întrebat:

Am o intrebare: As vrea sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu ca sa ii scriu, ma gndeam sa ii scriu asa : "Rares daca vrei putem sa ramane doar prieteni fiindca sunt doar un copil si nu stiu ce inseamna inca iubirea."As pute sa ii scriu asta sau sa ii scriu altceva? Ce ar trebui sa ii scriu? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Daca te simti inca un copil, e foarte bine cum te-ai gandit sa ii scrii. Si e foarte buna decizia ta, vei avea timp pentru iubire dupa ce vei mai creste.

10 răspunsuri:
| Crisu_8081 a răspuns:

Lasati si voi departirile online sau prin telefon...Intalneste-te cu el si spune-i in fata. Te va uri pe moment, dar mai tarziu iti va multumi ca ai fost sincera.

| imiplacemov a răspuns:

Daca esti sigura ca vrei sa te desparti de el, ca mai apoi sa nu suferi, nu ii da mesaj. Intalneste-te cu el si spune. i sau macar suna. l si spune. i exact ce simti.

| anuska a răspuns:

dar mai intai trebuie sa te gandesti bine sa nu faci o prostie sa te desparti de el si apoi sa plangi...gandeste-te bine!

| Green a răspuns:

Dar vrei sa ii scrii pe mess sau un mesaj?
Eu zic sa ii spui tu in fata sau, daca vrei, la telefon.
Asa daca ii spui pe mess sau prin mesaj, s-ar putea sa creada ca a fost o gluma proasta a altcuiva, ca ti-a luat cineva telefonul si a trimis repede mesaj sau a aflat parola ta sau cine stie ce ii poate trece prin cap.
E bine cum ai zis, dar ar trebui sa ii zici in fata ca asa e cel mai bine...

Răspuns utilizator avertizat
| moji a răspuns:

Consider ca e o lasitate sa te desparti prin sms.Mai bine ii spui in fata ceea ce simti si in plus il lamuresti mult mai bine. Oricum el te va cauta apoi si va trebui sa stati de vorba.

| ilye6676 a răspuns:

Te-ai intrebat cit suferi tu sau ce vrei cu adevarat dac gasest raspunsul la asta o sa stii si cum sa-i zici pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-i scrii asta:
"Rases, putem fi doar prieteni, dar nu si iubiti, inca am o varsta frageda pentru asa ceva, sper sa nu te superi."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i-ai spune ca nu stii ce e iubirea probabil l-ai rani, deoarece in timp ce ai fost cu el...stiai nu? cati ani ai de spui ca esti doar un copil? ii poti spune sa ramaneti prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul tau ar fi bun. dar cauta momentul potrivit pentru asta.