| NuStiuNimic a întrebat:

Am o intrebare :

Am un laptop nou si nu imi merge internetul am dat sa imi caute problema si spune asa "Local Area Connection " doesn't have valid IP configuration Not fixed (X). Pleaze ajutor daca ati pute sa ma ajutati ( stiu ce inseamna in romana dar nu stiu ce ar trebui sa fac ) Multumesc

Răspuns Câştigător
| Raduku18 a răspuns:

Inseamna ca ai nevoie ca sa scrii numele si parola utilizatorului. Daca ai un anumit contract cu Romtelecom sau RDS & RCS(de exemplu), in contract o sa-ti apara numele si parola utilizatorului. Dupa intri la Control Panel la Network Conections si te descurci de acolo. Bafta! (Astept funda! :{p )