| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare atat pentru fete cat si pentru baieti.

Imi place de un baiat de la mine din cartier, dar cu care nu vorbesc deci niciodata nu am fost impreuna pe undeva.
Ne-am intalnit doar intamplator la un magazin din cartier si ma fixat cu privirea. Eu m-am mai uitat in stanga in dreapta( ma rusinasem putin pentru ca efectiv se uita fix, el fiind la casa, iar eu printre rafturi). In fine, apoi el a plecat, eu am plecat.

In alta seara, tot asa mergeam la magazin, iar el era in fata magazinului se pregatea sa intre in masina si cand sa deschida portiera, a ramas langa masina si se uita fix inspre mine(eram cu mama mea) si s-a uitat tot asa fix si apoi s-a suit in masina si a plecat. M-am gandit ca poate nu a vazut cine e fiind intuneric, dar mi s-a parut cam ciudat, adica normal ca m-am gandit ca se uita asa pentru ca eram eu laughing

Alta data, eram la el pe strada si a trecut cu masina pe langa mine si s-a uitat, iar la vreo 30 de metri a oprit, pentru ca ajunsese acasa. A mai durat ceva pana am ajuns eu in dreptul lui si am vazut ca a vrut sa iasa, iar eu tot vorbeam cu mama mea( asa s-a nimerit, sa fiu cu ea) si el nu a mai isit din masina, a asteptat sa trecem si dupa ce am trecut noi de el vreo 4 metri abia atunci a iesit din masina. Nu stiu daca s-a uitat la mine cand am trecut pe langa el pentru ca nu m-am uitatbig grin

O alta intamplare a fost prin august, am traversat strada, iar el abia se suise in masina si in timp ce traversam a plecat foarte repede cu masina de pe loc, la inceput ma cam speriat, dar nu am luat-o la fugalaughing Apoi m-am gandit ca vrea sa impresioneze(stiti voi cum sunt unii baietii, care atunci cand au masina se dau putin cam tari cand vad o fata, chestie pe care o fac si fetele happy )

S-a mai intamplat sa-l mai vad de cateva ori, tot asa in masina si sa se uite, dar pe de o parte stau si ma gandesc ca poate asa e felul lui...dar unele intamplari parca nu sunt doar simple chestii.zic euhappy
Acum o luna eram in statie, asteptam autobuzul si a trecut cu mama lui cu masina si cand a ajuns in dreptul meu s-a intors brusc si iar se uita foarte fix.
El si daca ar fi vrut sa se bage in seama cu mine nu ar fi avut cum pentru ca de multe ori eram cu mama mea sau cand eram singura el era cu masina.
As vrea sa-mi spuneti parerea voastra sincera si va rog sa-mi spuneti daca sunteti fete sau baieti(pentru ca unii au nickname-uri din care nu imi dau seama big grin).
Vi s-a intamplat sa aveti parte de intamplari asemanatoare, iar la sfarsit sa deveniti un cuplu?happy
Am decis sa scriu toate astea pentru ca va intreba daca credeti ca ma place. Mie imi e putin greu sa-mi dau seama pentru ca stiti si voi cum e cand placi pe cineva, ai impresia ca sentimentul e reciproc si daca se uita si din intamplare tu zici ca se uita pentru ca te place.

Multumesc anticipat si va rog sa nu raspundeti frumos doar pentru a primi "Fundita"!

happyhappy

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă cunoşti pe careva din gaşca lui, pune să-l întrebe ce părere are de tine! Sau intră in grupul lui de amici, fiind mai apropiaţi poate prinde curaj, chestie valabilă şi pentru tine! Baftă mltă şi să fii iubită maxim!

| andenda a răspuns:

Aveam exact aceeasi problema ca si tine, dar un prieten de-al lui ne-a facut cunostinta si am tot vorbit de atunci. problema e ca a venit vacanta si nu neam mai prea vazut iar acum mai intru eu pe el pe mess si radem foarte mult. cand il mai vezi la casa incearca sa-l intrebi ceva. sau imprietenestete cu un prieten de-al lui sati poata face cunostinta. comportate ca si cum ati fi doar prieteni. gandeste-te ca el nu are de unde sa stie ca il placi si comportate normal. asta te va ajuta sa nu iti faci atatea griji ca isi va da seama. eu asa am facut si a fost foarte bine.

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Asa am patit si eu cu o colega de clasa ne-am privit reciproc din clasa a9-a pana in clasa a11-a neavand nici unul curajul necesar ca sa corbim.Iar acum regret ca nu am vorbit cu ea deoarece fortat de imprejurimi a trebuit sa parasesc scoala pentru a ma duce la munca sad.
Sfatul meu este sa-ti iei,, inima-n dinti'' si pentru inceput sa faci cunostinta cu el iar dupa o sa-ti dai singura seama daca te place sau nu.
Si parerea mea ar fi ca sa fi atenta sa nu-i spui tu prima ca il placi ca sa nu cumva sa fie genul de baieti care cauta aventuri de o noaptehappy

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Nu pot da mesaje private din cauza ca n-am statutul necesar dar la ceea ce mai intrebat cred ca DAhappy

| GeooEuu a răspuns:

Sincer, cred ca te place si ca e fermecat de tine daca se uita asa fix la tine. Daca il placi incearca sa ii arati asta. Poate va veni si va vorbi cu tine.
Mult succes! [funditahappy?]