| 202 a întrebat:

Am o intrebare de care depinde toata viata mea!

acum cativa ani >:" m-am masturbat si eram cu 1 zi dupa menstruatie
nu am bagat degetu din frica pentru a nu mi se rupe aceea membrana
dar cand m-am excitat mi-a curs un pic de sange! nu stiu ce sa fac!
cateva prietene carora le-am spus m-au sfatuit sa ma duc la ginecolog, dar nu am acel curaj!
voi ce credeti? mai sunt virgina un urma celor intamplate crying

si daca se poate sa-mi spuneti daca stiti cum pot vedea singura daca mai sunt virgina

Răspuns Câştigător
| Bii26 a răspuns:

Esti virgina pana la primul contact sexual cu un barbat.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totul depinde acum de o membrană himenală? Adică dacă nu mai iești virgină nu te mai ia sau ce? Trăim alte vremuri acum sau ești în vreo religie "țăcănită"?
Te uiți cu o oglindă, este la intrarea în vagin, aspectul trebuie să fie integru, fără ruptură. De ce trebuie să spunem dacă nu mai ești virgină, luăm în calcul o deflorare incompletă. Sunt cazuri în care membrana s-a rupt din alte cauze (gimnastele în general când fac sfoara!).
Mergi la un medic ginecolog femeie și îi spui că vrei să-ți confirme virginitatea sau nu.
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Da, mai esti virgina daca nu ai facut sex cu nimeni

virginitate inseamna puritate, nu prezenta unei membrane amarate

posibil sa iti fi fisurat himenul prin masturbare dar asta nu inseamna ca nu mai esti virgina

cred ca este intrebarea cu nr. 5000 care se refera la pierderea virginitatii prin masturbare. Documentati-va si voi fratilor dupa aia veniti si intrebati pe TPU. e asa greu?straight face eu lucrul asta nu o sa il inteleg niciodata.

| Dominicc a răspuns:

Daptongue

| nely19 a răspuns:

Stai linistita, normal ca esti virgina, degetul nu are putere atat de mare incat sa te dezv, si in plus de asta daca zici ca nici macar nu l`ai introdus in vagin...nu e nici o problema pup

| Kittynika a răspuns:

Si eu am facut asta acum cativa ani.Am inceput si sa-mi introduc anumite obiecte, mai mici. Dar cand am facut sex prima oara a durut, si a curs sange, deci mai eram virgina.Nu iti fa griji, himenul tau e tot acolo chiar daca putin fisurat.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Sigur nu poti vedea daca esti virgina bagand degetulsad
de la un deget bagat nu se rupe himenul, acum depinde si ce ai facut dupa ce l-ai introdus...
himenul fiind o membrana elastica nu cedeaza chiar asa usor.
parerea mea ca pana la primul contact sexual mai esti virgina in proportie de 97 %

| maya1311 a răspuns:

Himenul nu se rupe nici cu degetul, pixul.limanarea ssu cu ce dracul am mai auzit ca va masturbati

| jessyka_9063 a răspuns:

Pai nu conteaza daca ai facut sex cu cineva sau ceva dar daca ai bagat degetul nu mai esti pentru ca acolo este o piele care daca bagi ceva se rupe si daca nu ai bagat degetul nu-i nimic. asa se intampla te-ai excitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata ta nu depinde de asta si sigur esti fata mare

| andreutza_4339 a răspuns:

E posibil sa nu ti se fi terminat ciclul si sa mai fi curs un pic avand in vedere ca nu ai bagat degetulwinking

| andreutza_4339 a răspuns:

Avand in vedere ca nu ai bagat degetul nu ai dc sa iti faci probleme

| duk a răspuns:

Daca vrei... putem sa ne intalnim sa vedem daca esti sau nu happy

| ANNA_2327 a răspuns:

Teoretic da! practic... nu poti fi sigura! mai bine asculta sfatul prietenelor tale asa e cel mai bine tongue