| Operetta a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare.
Eu si prietenul meu am încercat sa o facem fara prezervativ eu eram virgina din cauza durerii nu a intrat adânc,doar putin si a curs putin sange cred ca din cauza ca a atins himerul dar nu a continuat dupa aia deci cred ca intr-un oarecare fel mai sunt virgina. Dupa putin timp am încercat sa o facem iarasi tot fara prezervativ, dar de data asta eram in a 6 zi a menstruatiei, el nu a intrat adanc doar pana acolo inde a curs sange data trecuta plus la asta ca nu a durat mult maxim 5 minute, dar imi este frica sa nu existe risc de sarcina din cauza lichidului pre-ejaculator, nici nu stiu daca a fost, dar prietenul era foarte excitat si a spus ca nici nu a ejaculat si nu crede ca a fost nici acel lichid. Dar nu stiu ce sa mai cred am citit multe si am ramas confuza. Va rog spuneți parerea voastra, dar cara chestiile de genul trebuia sa va protejati, pentru ca asta o stiu si singură. P.S. Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand ceea ce ar trebui sa stii se refera la faptul ca HIMENUL este situat in exteriorul VAGINULUI la nivelul VULVEI adica chiar la intrarea in vagin deci NU undeva IN INTERIOR, astfel ca dezvirginarea ta s-a produs in momentul in care penisul a fost introdus in vaginul tau chiar de prima data. Sangerarea s-a produs in momentul in care "pasarica" ta a fost DEFLORATA adica himemul a fost lezat/crapat sau rupt total, complet. In a 6-a zi a menstruatiei si de fapt a ciclului menstrual formarea unei sarcini este foarte putin probabila sau chiar imposibila in cazul in care ciclul tau menstrual este de tipul REGULAT si are mereu o lungime de peste 24-25 de zile. Fiindca sexul a avut loc cel mai probabil inainte de a incepe PERIOADA FERTILA chiar si in cazul in care prietenul tau din cauza excitarii foarte intense a scapat SPERMA (si nu lichid preejaculator inofensiv) in vagin, probabilitatea de sarcina nu poate fi mai mare de cateva procente, adica circa 3-5%. Ceea ce nu ati stiut fiindca nu v-ati informat corect, este aceea ca prin folosirea prezervativului la dezvirginare, durerea s-ar fi redus foarte mult la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea pe care ai indurat-o inutil si ai fi fost si 100% protejata. Multa sanatate!

| Operetta explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos, imi era frica, fiindca multe surse spun ca lichidul conține si el spermatozoizi care pot sta in interiorul vaginului chiar si 5 zile
Apropo nu credeam ca m-am dezvirginat atunci din cauza cantității oarecum mica a sangelui, iar durerea nu a fost mare plus ca a doua zi ma sinteam bine

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Operetta):

Cred că s-a mai spus de sute de ori aici, fără exagerare, despre ce înseamnă "dezvirginarea". Tu nu mai eşti virgină, indiferent că mai ai himenul intact sau nu, indiferent de cât de adânc este introdus penisul, dar oricum, din ce ai descris nu îl mai ai oricum nici p-ăla.

| Operetta explică (pentru Necunoscut112):

Nu este vorba despre dezvirginare, ci despre sansele sa raman insarcinata

4 răspunsuri:
| LexTerOp a răspuns:

Nu... nu ai sanse sa devii insarcinata, daca nu a fost sperma, nu exista nici sarcina, si nici acel lichid pre-ejaculator nu cred ca dauneaza cumva. Pe viitor incearca cu prezervativ daca nu vrei sa ai surprize. ( Eventual du-te la cineva si vorbeste despre treaba asta )