| Pissy a întrebat:

Am o intrebare, in special pentru baieti.
De ce spuneti ca noi, fetele gandim ca niste tarfe, ne purtam ca niste tarfe? happy

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Depinde cum o luati, sau de cum e formulata. Legat de faptul ca va purtati asa, ei bine, fara generalizari, dar sunt multe fete care chiar asa se poarta ( iar faptul ca ele schimba mai multi parteneri, lasa sa se inteleaga asta - desi unu mai copt la minte, ar privi si din punctul ei de vedere; e vina lor ).
Mai intalnita ar fi expresia " e plin de c___e", decat "ganditi/va purtati, ca niste c___e". Oricum, e o aberatie destul de misogina, si e cam aiurea generalizarea, fiindca putem face referire la faptul ca voi spuneti de noi ca suntem niste porci, ceea ce iar e o generalizare nefondata. Aia cu 2 neuroni in cap, care infunda puscariile, sau acasa-si taie venele, cocalarii si alte specimene; ei bine, aici se potriveste perfect, dar ca si in cazul vostru, si la noi sunt exceptii.
Pe scurt, e o aberatie. [PS: Era o melodie, dar numai stiu cine o canta, si zicea ceva gen "Te face c__a cine nu te poate avea", deci ar mai fi si oftica celor respinsi :p ]

6 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Mai schimba si tu "baietii" cu care umbli si vorbesti si dupa aia intreaba. Daca "baietii" cu care tu umbli au IQ-ul egal cu cat poarta la pantofi asta nu inseamna ca stiu despre ce vorbesc.
Ca te vad ca ai in tine gena aia de "eu generalizez tot ce aud" sa te intreb si eu pe tine ceva.
"De ce spun fetele ca noi baietii suntem niste porci si ne comportam ca niste porci?".
Da cateodata si baietii se comporta ca niste porci dar si fetele ca niste...

| BlueHusky a răspuns:

Nu e universal adevarat, cred ca de cele mai multe ori pentru a jigni.

| Niros19 a răspuns:

In ziua de azi cam jumatate sunt tarfe, parasute si asa (scuze pentru cele care nu sunt asa) dar altele sunt fete adevarata pe care te poti baza si poti avea incredere in ele

| xdaria19 a răspuns:

Pentru ca exista o idee preconceputa, care nu le mai iese din cap barbatilor de mii de ani, cum ca femeile trebuie sa fie tot timpul la locul lor, sa asculte de barbati, sa nu faca sex de placere, asa cum o fac ei, ci doar ca sa le satisfaca lor nevoile, sa nu comenteze, sa fie practic niste unelte ale barbatilor pentru a-si satisface nevoile si pentru a le face toate poftele. Numai ca suntem si noi oameni la fel ca ei, gandim aproximativ la fel ca ei si ar trebui sa fim tratate la fel ca ei. Daca toate suntem tarfe, atunci si mamele, surorile, nevestele si fiicele lor sunt niste tarfe. Eu una, celor care fac afirmatia asta, le-as taia-o!

| BYAAA_5532 a răspuns:

Doar niste frustrati potzice asa ceva! baieteii intre 14-18 ani happy

Un barbat adevarat nu ar zice asa ceva datorita unui simplu lucru: suntem egali, indiferent de sex! iar daca o femeie e tarfa ca s-a culcat cu el, atunci el e o curva ca a acceptat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si multi baieti c...