| Night a întrebat:

Se mai poate numi virgina o persoana care nu a intretinut niciodata relatii sexuale de nici un fel, dar s-a masturbat? Adica s-a masturbat fara sa isi introduca obiecte in corp? mersi anticipat. fara interpretari gresite.

Răspuns Câştigător
| darianna23 a răspuns:

Presupun ca esti fata. ("obiecte in corp" plus poza de la profil)
pana nu se rupe himenul, se cheama ca esti virgina. cel putin Fizic!
ai grija de tine :*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este virgina. Virgina este o persoana care nu a intretinut relatii sexuale de nici un tip cu o alta persoana (indiferent de sex). Atata timp cat in masturbare nu a fost implicata o alta persoana, ramane virgina. Masturbarea de catre partener, insa, este act sexual si persoana care il practica isi pierde virginitatea (chiar daca ramane cu himenul intact).

| glamour a răspuns:

Da. Virginitatea se pierde o data cu primul act sexual.

| MariusPopa a răspuns:

happy eu zic ca se poate numii atata timp cat nu te-ai dezverginat inca singura.

| Andrei_2426 a răspuns:

Da, virginitate se poate lua doar cand se rupe himenu la femei, iar la barbati "ata".

| Sweety_3695 a răspuns:

O persoana este virgina pana cand intretine relatii sexuale.Indiferent daca s-a masturbat sau nu.

| Cutit a răspuns:

Da

| Night explică:

Da, sunt fata.stiam ca fizic da, dar moral nu.acum parerile sunt impartite, de aasta vroiam sa aflu cat mai multe pareri.

| parfum11 a răspuns:

Te-ai masturbat?