| andreeadenisa21 a întrebat:

Am avut inainte de perioada cand sa imi vina ciclu cu o zi inainte, 2 scurgeri de sange si dupa secretie alba urat mirositoare si ciclul nu mi-a venit.
Nu am intretinut relatii sexuale, iubitul mi-a facut oral si m-a masturbat fara sa introduca vreun deget. Pot fi gravida?
*dau funda va rog sunt disperata

Răspuns Câştigător
| IanaIana9 a răspuns:

Scuze,n-am citit atent.
deci nu,nu poți fi însărcinată stai liniștită, trebuie doar să faci o consultație la medic pentru că ai o dereglare la sistemul endocrin, după cum am spus, poate fi o infecție și da, poate această infecție să-ți întârzie menstruația.Eu la fel am avut peroade când urinam destul de des, ciclul nu venea la timp, am făcut analize de urină și mi-a zis că e infecție, doar că nu am avut miros.Trebuie să te adresezi la medic, e singura soluție, el după rezultatele tale îți va da medicamente care să te scape de infecție și să se regleze la normal menstruația și urinarea frecventă.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

In primul rand nu ciclul vine, ci menstruatia, Ciclul menstrual este intreaga perioada care incepe cu prima zi de menstruatie si se termina cu ziua ce precede prima zi a menstruatiei urmatoare.
In al doilea rand: prietenul tau are vreun orificiu de la testicule la deget sau la limba, prin care se scurge sperma? Sau cum crezi ca ar putea ajunge sperma in vagin ca tu sa ramai insarcinata?
NU, NU. NU! Nu poti sa ramai gravida in acest mod.

| IanaIana9 a răspuns:

Sigur că nu poți fi gravidă, deloc!
Doar o dereglare la sistemul endocrin, cel mai bine ar fi să consulți un medic, secrețiile urât mirositoare pot fi de la o infecție. Poate iubitul tău nu și-a spălat mâinile înainte să te penetreze.Vaginul trebuie păzit de bacterii.
Aceste secreții care le-ai avut nu înseamnă că ești însărcinată, dar că ai o infecție și trebuie neapărat să consulți medicul dacă nu dorești ca pe viitor acest miros să persiste.

| andreeadenisa21 explică (pentru IanaIana9):

Si ciclul ca nu mi-a venit tot de la aceea poate fi? In 1 am avut doua scurgeri cu sange si atat Inca imi intarzie si urinez destul de des

| andreeadenisa21 explică (pentru IanaIana9):

Si nu m-a penetrat cu degetul

| IanaIana9 a răspuns (pentru andreeadenisa21):

Scuze,n-am citit atent.
deci nu,nu poți fi însărcinată stai liniștită, trebuie doar să faci o consultație la medic pentru că ai o dereglare la sistemul endocrin, după cum am spus, poate fi o infecție și da, poate această infecție să-ți întârzie menstruația.Eu la fel am avut peroade când urinam destul de des, ciclul nu venea la timp, am făcut analize de urină și mi-a zis că e infecție, doar că nu am avut miros.Trebuie să te adresezi la medic, e singura soluție, el după rezultatele tale îți va da medicamente care să te scape de infecție și să se regleze la normal menstruația și urinarea frecventă.