| cr1stian a întrebat:

Am o mare nelumurire: acum cateva zile ma masturbam si mi-am bagat un deget in pasarica. Nu stiu cum, dar mi s-a rupt himenul si a curs sange. Pana acum nu am avut contact sexual, dar credeti ca dupa aceasta intamplare mai sunt virgina?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din punct de vedere „tehnic" nu prea - nu te va crede nimeni că ești încă neatinsă de nimeni altcineva (deci virgină în sensul strict al conceptului). Te-ai deflorat, dar ești încă virgină.

| sofisis a răspuns:

Fizic nu mai esti virgina si iti va fi destul de greu sa convingi ca nu ai mai facut sex cu nimeni. Deci va trebui sa fii sincera de la inceput cu cel cu care te vei culca.
Dar da, esti virgina in sensul general. Virginitatea se pierde cand ai primul contact sexual(de orice natura) cu o alta persoana (de orice sex).

| sjgdhsa a răspuns:

In sensul cuvantului esti ca nu te-ai culcat cu nimeni, dar stintific nu!

| Cola12222 a răspuns:

Cristian,ai pasarica?