| Toni96 a întrebat:

Am o mare problema, eu am 17 ani si sunt indragostit de o fata cu un an mai mica, dar ea este muta si ma pot intelege cu ea doar prin scris si are o problema psihica si are nevoie de foarte multa afectiune. Nu asta este problema, problema este ca parintii mei nu accepta sub nici o forma relatia noastra si nu pot sa ii fac sa inteleaga in nici un fel. O iubesc foarte mult chiar daca este asa, pentru mine este perfecta. Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu parintii mei?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa le explici si parintilor cum sta treaba, le spui ca pentru tine fata asta inseamna tot ca o iubesti si rei sa fi cu ea

| butterfly27 a răspuns:

E viata ta, faci ce vrei cu ea.Peste un an vei fi major.Le explici ca tie iti place de ea, cum este, vor trebui sa o accepte. Daca ar fi fost invers, sa fii tu mut si cu probleme, le-ar fi placut sa nu te placa nimeni si sa nu ai pe nimeni?:*

| DNSK a răspuns:

Nu stiu ce sa faci, dar dumnezeu sa-ti dea sanatate si putere si sa aiba mereu grija de tine! esti deosebit prietene. multa sanatate si mult noroc in viata!

| B3b3Bo55 a răspuns:

Exact nu te lasa influentat pana la urma u stai cu ea nu ei si or sa fie nevoiti sa te inteleaga

| Robin0744 a răspuns:

Iubeşte-o şi nu te lăsa influenţat. Părinţii tăi sînt din păcate nişte persoane învechite şi insensibile. Iubeşte-i şi pe ei, că sînt ai tăi, dar nu-i lăsa să-ţi strice viaţa.

| dbcovrigeldb a răspuns:

Parintii tai vor trebui sa accepte situatia.Iar tu continua sa o iubesti pentru ca esti deosebit.Bravo!

| anonimus43 a răspuns:

Draga Toni, pana sa incerc sa te ajut, tin sa te felicit cu toata inima.De ieri citesc intrebarea ta incontinuu si ma emotioneaza de fiecare data.Bravo tie! Bun, ce poti tu sa faci e sa le spui parintilor tai : ´Daca eu as fi fost in situatia ei si nimeni nu m-ar fi vrut, v-ati fi simtit bine? ´Tu mai ai putin si faci 18 ani, asa ca nu e chiar asa greu, daca voi chiar va iubiti merita sa lupt cu oricine.Numai incerca sa ii faci sa inteleaga, daca nu au vrut din prima nici de acum incolo nu vor vrea.Tu fa exact ce simti, fiindca in joc e fericirea ta nu a parintilor tai. Iti urez mult succes, si o viata frumoasa. Felicitarile mele inca o data!happy

| blondaluii a răspuns:

Iubeste-o in continuare.e de apreciat ca o iubesti asa cum e ea cu aceste "defecte". incearca sa le explici parintilor tai ca tu chiar o iubesti si ca pentru tine nu conteaza ca e asa pentru tine conteaza sentimentele.si daca totusi nu inteleg lasa-i sa vorbeasca sau tu fii in continuare alaturi de ea dar spune-le parintilor ca v-ati despartit